\
برای نخستین بار در ۳۵ سال گذشته  واردات نفت آمریکا از عربستان به صفر رسید

آمریکا که تا چند ماه پیش با سونامی صادرات نفت عربستان سعودی روبرو شده بود، هفته گذشته برای نخستین بار در ۳۵ سال گذشته واردات نفت از این کشور نداشت.

فرامرز سپری مدیرعامل توزیع برق مازندران

در طی حکمی از سوی متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر، فرامرز سپری به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توزیع برق استان مازندران منصوب شد

اردکانیان وزیر نیرو
  • در نشست خبری وزیر نیرو مطرح شد؛

جزئیات طرح برق رایگان برای مشترکان کم مصرف

وزیر نیرو گفت: بر اساس مصوبه روز گذشته هیات وزیران مصرف‌کنندگان خانگی در 3 گروه کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف دسته‌بندی خواهند شد که مشترکین کم مصرف از تخفیف 100 درصدی در قبض برق برخوردار خواهند شد.

خسارت قطع برق به صنعت مازندران

یکی از مشکلات صنعت مازندران عدم پایداری شبکه برق استان و قطعی مکرر برق شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی می باشد که موجب خسارات فراوانی به این بخش شده است.

خسارت طوفان در قائمشهر

مدیر امور توزیع برق شهرستان قائمشهر گفت : طبق برآورد اولیه بر اثر توفان شنبه شب (سوم خردادماه ) حدود 155 میلیون تومان به تاسیسات برق این شهرستان خسارت وارد شد.

مدیریت آب و فاضلاب استان مازندران یکپارچه شد

 استان مازندران چهارمین استان در بین ۳۱ استان کشور است که شرکت های آبفای شهری و روستایی آن در راستای سیاست های وزارت نیرو در دولت دوازدهم به صورت یکپارچه و تحت یک مدیریت از این پس فعالیت می کند.

دستورالعمل اجرایی استخراج بیت‌کوین در ایستگاه پایانی/ استفاده از برق ارزان برای ماینینگ برخورد می شود

استنادنیوز؛ سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته 150 مگاوات برق ماینرها به دلیل استفاده از برق ارزان‌ برای استخراج رمز ارزها قطع شده است، گفت: وزارت صنعت و نیرو در حال تهیه دستورالعمل اجرایی برای استفاده ماینرها از برق هستند.

امکان شارژ خودروهای برقی در ۵ دقیقه؛ شاید تا ۲۰۲۱

استنادنیوز؛ شرکت نفتی انگلیسی بریتیش پترولیوم قصد دارد زمان لازم برای شارژ کامل خودروهای برقی را به زمان سوخت گیری خودروهایی که سوخت فسیلی میسوزانند، نزدیک کند.

برق 15 دستگاه حاکمیتی قطع شد/ شناسایی 9 مزرعه بیت‌کوین در تهران

استنادنیوز؛ مدیرعامل شرکت توزیع برق شهر تهران با اشاره به اینکه برق 15 دستگاه ملی بعد از دادن هشدار قطع شد، گفت: 9 واحد مجموعه تولید بیت‌کوین در تهران شناسایی شد که بزرگ‌ترین آن 2500 واحد بود که باری حدود 7 مگاوات را مصرف می‌کرد.

بیت‌کوین و چالش تامین انرژی/ تولید پول مجازی، برق واقعی می‌خواهد

استنادنیوز؛ ارز مجازی در حالی به محبوب ترین واژه دنیای مالی بدل شده که هزینه سنگین برق برای استخراج آن همچنان مورد بحث بسیاری از کارشناسان انرژی است.

معایب معروف‌ترین ارز دیجیتالی جهان/ بیت‌کوین ۰.۲۸درصد برق مصرفی جهان را می‌خورد!

استنادنیوز؛ ارزیابی‌ انتقادهای وارده به بیت‌ کوین نشان داد؛ یکی از معایب برجسته آن، مصرف بیش از حد برق است.

چطور در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم؟

استنادنیوز؛ برق از آن دسته انرژی‌های غیرقابل جایگزینی است که برای بدست آوردن آن انرژی و نیروی زیادی صرف می‌شود تا زندگی را راحت‌تر کند، اما برای صرفه‌جویی در مصرف آن چه راه‌هایی هست؟

دستور وزیر کشور در خصوص قطع برق دستگاه‌های پر مصرف

استنادنیوز؛ وزیر کشور بر کنترل مصرف برق ادارات و مؤسسات دولتی و غیر دولتی تاکید کرد.

جزییات افزایش روابط برقی ایران و ارمنستان

استنادنیوز؛ افزایش صادرات برق از ایران به ارمنستان سرفصل یکی از اهداف وزارت نیرو محسوب می‌شود که قرار است بر اساس آن تا حدود دو سال دیگر ظرفیت تبادل برق بین دو کشور به بیش از ۱۰۰۰ مگاوات می‌رسد.

پرمصرف ترين و خوش مصرف ترين مناطق كشور مشخص شدند

استنادنیوز؛ نقشه مصرف  10 تير ماه نشان داد كه  استان هاي سيستان و بلوچستان، گيلان، همدان، كردستان و منطقه غرب مازندران جزو مناطق پرمصرف كشور و در محدوده قرمز مصرفي قرار دارند.

وزیر نیرو به مسئله مصرف برق مزارع بیت‌کوین ورود کند

استنادنیوز؛ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه وزیر نیرو باید به مسئله مصرف برق مزارع بیت‌کوین ورود کند و هرچه سریع‌تر آیین‌نامه اصلاح تعرفه‌های برق بیت‌کوین آمده شود، افزود: دولت قدرت‌ شناسایی این مراکز را دارد و باید از این قدرت خود برای اعمال قانون استفاده کنند.

صفحه1 از4

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار