تحریم ها سلامت بیماران دیالیزی را نشانه گرفته است

استناد نیوز: بیماری های مزمن کلیوی از جمله بیماری های خاموش پیشرونده و برگشت ناپذیری هستند که در صورت تشخیص نا بهنگام و درمان نامناسب، منجر به ایجاد نارسایی کلیه می شوند. پیشرفت این بیماری نیز به دیالیز و پیوند کلیه ختم خواهد شد.

آنچه درباره بیماری «پنومونی» باید بدانیم

استناد نیوز، «پنومونی» اولین بیماری عفونی کشنده در سراسر دنیا است و سالانه بیش از یک میلیون کودک زیر ۵ سال بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می دهند.

آنچه درباره ی بیماری پسوریازیس باید بدانیم

استناد نیوز، یک متخصص پوست و مو در خصوص بیماری پسوریازیس و علائم بروز آن گفت: پسوریازیس یک بیماری خودایمنی پوستی است که بسیار شبیه به اگزما است و تشخیص ودرمان آن فقط توسط پزشک انجام می شود.

مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر رادیولوژیست نمونه سال شد

استناد نیوز، انجمن رادیولوژی ایران به مناسبت روز جهانی رادیولوژی حمیدرضا ادراکی پزشک رادیولوژیست و مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران را به عنوان رادیولوژیست نمونه سال ۱۳۹۸ انتخاب کرد.

کمبود حادی در حوزه داروهای شیمی و هورمون درمانی نداریم

استناد نیوز، دبیر علمی چهارمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی گفت: خوشبختانه در حال حاضر کمبود حادی در حوزه داروهای شیمی درمانی و هورمون درمانی نداریم .

اثر انگشت مصرف هروئین را نشان می دهد؟

استناد نیوز، محققان انگلیسی آزمایشی ابداع کرده اندکه با بررسی اثر انگشت می توان افرادی که مواد مخدر هروئین مصرف می کنند را شناسایی کرد. این روند به درمان معتادان کمک می کند.

آمار بالای مرگ های سرطانی در ایران و عدم توجه وزارت بهداشت

استناد نیوز، آمار بالای مرگ و میر سرطان در کشور، نبود درمان تیمی سرطان ها و عدم توجه وزارت بهداشت به داروهای ایمونوتراپی، مهم ترین موضوعات مطرح شده در نشست خبری مسئولان کنگره انکولوژی و هماتولوژی بود.

معضلات اجتماعی هزینه سنگینی به نظام سلامت تحمیل می کند

استناد نیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: اگر برای مقابله با معضلات اجتماعی چاره اندیشی نکنیم، در آینده با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم شد که هزینه سنگینی به نظام سلامت کشور تحمیل می کند.

بوی بد دهان، از فوبیا تا واقعیتی نشات گرفته از بیماری ها

استناد نیوز، رییس انجمن متخصصین گوارش و کبد ایران علت ۲۰ درصد بوی بد دهان را بیماری های مهم سیستماتیک اعلام و شناسایی علت دقیق بوی بد دهان را به دلیل اهمیت درمان بیماری های منشأ آن،بسیار ضروری توصیف کرد.

کاهش احتمال مرگ با دویدن

استناد نیوز، تحقیقات نشان می دهد دویدن، حتی به میزان کم و یکبار در هفته یا کمتر، موجب افزایش طول عمر می شود.

سزارین فاقد توجیه عقلانی و منطقی است

استناد نیوز، سزارین آن‌گاه که مخاطره ای اساسی مادر یا جنین را تهدید می کند، یک امر استثنایی در تولد جنین است و در غیر از این موارد، سزارین فاقد توجیه عقلانی و منطقی است.

کاهش 41 درصدی علائم افسردگی با مصرف زعفران

استناد نیوز، مطالعات نشان می دهد مصرف گران ترین ادویه جهان «زعفران» در کنار داروهای ضدافسردگی به درمان افراد مبتلا به افسردگی کمک می کند.

ژنتیک بیشترین احتمال ابتلا به افسردگی در افراد

 استناد نیوز: محققان داده های حدود ۸ هزار فرد را بررسی کردند و دریافتند افراد دارای پیش زمینه ژنتیکی بیشتر با احتمال ابتلا به افسردگی در طول دو سال بعد مواجه بودند.

تولید زیرزمینی تنباکو با فضولات حیوانی
  • دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات هشدار داد:

تولید زیرزمینی تنباکو با فضولات حیوانی

 استناد نیوز:دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران ضمن هشدار نسبت به وجود مواد شیمیایی، مخدر و میکروبی در تنباکوهای معطر و میوه‌ای و عوارض جبران‌ناپذیر آن برای سلامت، به انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر تولید تنباکو با فضولات حیوانی واکنش نشان داد

نقش ازدواج های فامیلی در بروز بیماری های متابولیک ارثی

استناد نیوز، دوازدهمین همایش بیماری های متابولیک ارثی و غدد کودکان و اولین همایش علوم پایه بیماری های ارثی، از صبح چهارشنبه در تهران آغاز به کار کرد.

علت دلزدگی زن و شوهرها بعد از مدتی از دید روانشناسان

 استناد نیوز-*محمد رضا دژکام: شاید به جرأت بتوان اشاره کرد که دل‌زدگی از عشق و متقابلاً روابط زناشویی، فرایندی است که به صورت سیستماتیک یا تدریجی در زندگی زناشویی به وقوع می‌پیوندد و به طور ناگهانی عوارض و تبعات خود را بروز می‌دهد!

صفحه 1 از 20

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار