یارانه بخش های غیرضرور به بیمه سلامت اختصاص پیدا کند
  • سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس:

یارانه بخش های غیرضرور به بیمه سلامت اختصاص پیدا کند

استناد نیوز، سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: حل مشکلات اعتباری بیمه ها با اختصاص یارانه بخش های کم اهمیت به حوزه سلامت امکان پذیراست.

گوشت باقی مانده در چرخ گوشت موجب آلودگی سایر گوشت ها می شود/آلودگی گوشت چرخ كرده بیشتر است

استناد نیوز: احتمال آلودگی گوشت چرخ كرده بیشتر از گوشت‌های خرد نشده است. زیرا باكتری‌های موجود در یك قطعه گوشت آلوده، ممكن است در چرخ گوشت باقی مانده و موجب آلودگی سایر گوشت‌ها شود.

مصرف مغزیجات آجیلی قندخون بالا را کنترل می کند!

استناد نیوز، مغزیجات با ایجاد حس سیری از اضافه وزن پیشگیری می کنند از اینرو برای افراد مبتلا به دیابت یا در آستانه ابتلا به دیابت بسیار مفید هستند.

معاون کل وزارت بهداشت، از تشدید برخورد با تخلفات دارویی خبر داد.

استناد نیوز، با اقدامات جدی اخیر وزارت بهداشت روند مقابله با فساد و تخلف در کل زنجیره توزیع و فروش دارو هم به صورت پیشگیرانه و جلوگیری از تخلف و فساد و هم برخورد قاطع با متخلفین و مفسدین با شدت بیشتری در حال انجام است.

این 5 بیماری‌ خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند

 استناد نیوز:مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، در حال حاضر ۵ بیماری خاص تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد، گفت: برخی از اقلام دارویی این بیماران کاملا رایگان است.

معاون کل وزارت بهداشت؛ روند کاهشی قابل ملاحظه در بازار دارو

استناد نیوز،  معاون کل وزارت بهداشت گفت: با اقدامات جدی اخیر وزارت بهداشت، وجود فساد و تخلف در حوزه دارو، روند کاهشی قابل ملاحظه‌ای داشته است.

"نوشابه‌های گازدار قندی و بدون قند" سکته های قلبی را افزایش می دهد

استناد نیوز، نتایج نشان می‌دهد ۹.۳ درصد از افرادی که در روز یک لیوان نوشابه گازدار قندی و بدون قند نوشیده‌اند در طول مطالعه جان خود را از دست داده‌اند!

یک وعده مصرف قلیان برابر با مصرف ۱۰۰ نخ سیگار است/ قلیانی ها ۳ لیتر منوکسیدکربن وارد ریه های خود می کنند

استناد نیوز، رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: مصرف کنندگان قلیان، ۳ لیتر منوکسیدکربن وارد ریه های خود می کنند.

دکتر جان بابایی:خدمات توانبخشی از سوی بیمه ها گسترش می یابد

استناد نیوز، معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: زمینه خوبی در شورایعالی بیمه فراهم شده است تا ان شاالله با تحت پوشش قرار دادن خدمات توانبخشی از سوی بیمه ها، استفاده از این خدمات در جامعه گسترش یابد.

خوردن بیش از اندازه میوه چه مزایایی دارد

استناد نیوز، میوه ها، اگرچه منابع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین های ضروری هستند، به گفته کارشناسان تغذیه، زیاده روی در مصرف همین خوراکی های سالم چندان بی خطر نیست.

به ازای هر 70 هزار نفر جمعیت یک داروخانه شبانه روزی/محدودیت تأسیس داروخانه ابطال شد

استناد نیوز، هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مقرره وزارت بهداشت در خصوص محدودیت تاسیس داروخانه در شهرها براساس میزان جمعیت را ابطال کرد.

نارضایتی سه درصدی مردم از خدمات بهداشتی
  • معاون وزیر بهداشت تاکید کرد؛

نارضایتی سه درصدی مردم از خدمات بهداشتی

استناد نیوز، معاون بهداشت وزارت بهداشت از راه اندازی سیستم نظرسنجی در سامانه یکپارچه بهداشت( سیب) به عنوان یک اقدام بزرگ و ارزشمند در راستای خدمات شبکه بهداشت به مردم یاد کرد.

9 نشانه خاموش کمبود ید در بدن انسان

 استناد دنیوز: ید یکی از مواد معدنی مهم برای حفظ سلامت بدن انسان است. ید برای تولید هورمون های تیروئید و تنظیم رشد و سوخت و ساز بدن انسان ضروری است.

جذب تقريبا ۲۰۰ دانشجو خارجي در دانشگاه هاي كلان منطقه يك
  • در دهمین شورای سیاست گذاری کلان منطقه يک سلامت کشور مطرح شد:

جذب تقريبا ۲۰۰ دانشجو خارجي در دانشگاه هاي كلان منطقه يك

استناد نیوز، دهمین شورای سیاست گذاری دانشگاه هاي علوم پزشکي کلان منطقه يک سلامت کشور با حضور روساء و معاونين دانشگاه‎های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، مازندران،گيلان،بابل، گلستان، سمنان وشاهرود برگزار شد.

داروخانه ها در آستانه ورشکستگی

استناد نیوز، رئیس شورای عالی داروخانه ها، بر ضرورت تحول در نقش داروساز و داروخانه در سیستم بهداشتی و درمانی کشور تاکید کرد.

افزایش خطر ابتلا به سرطان روده با آنتی بیوتیک ها

استناد نیوز،  آنتی بیوتیک ها موجب کاهش روند رشد یا نابودی رشد باکتری ها می شوند. اما نتایج مطالعه جدید نشان می دهد آنتی بیوتیک ها موجب افزایش ریسک سرطان روده هم می شوند.

صفحه 1 از 18

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار