• معاون جهاد کشاورزی مازندران:

میوه های پوسیده در حاشیه روستاها و معابر عمومی ریخته نشود

  • کد خبر: 2110088
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 16 آبان 1398

 استناد نیوز، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران به لزوم پرهیز از ریختن میوه های پوسیده در حاشیه روستاها و معابر عمومی برای مدیریت عوامل خسارتزا، به ویژه مگس میوه مدیترانه ای تاکید کرد.

 

 به گزارش استناد نیوز، مجید بهادری به لزوم پرهیز از ریختن میوه های پوسیده در حاشیه روستاها و معابر عمومی برای مدیریت عوامل خسارتزا، به ویژه مگس میوه مدیترانه ای تاکید کرد.

 معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: علیرغم برگزاری کارگاه‌های آموزشی، رزمایش پدافند غیرعامل و کلاس های فراوان آموزشی و ترویجی به منظور مدیریت عوامل خسارتزا، به ویژه مگس میوه مدیترانه ای مبنی بر رعایت بهداشت کف باغ و دفن هرگونه میوه پوسیده در عمق 50 سانتی متری خاک برای استفاده از مواد غذایی موجود در میوه بعنوان کود سبز و پیشگیری از توسعه و گسترش آفات و بیماری های گیاهی، مشاهده شده برخی افراد بدون توجه به توصیه های ارائه شده، میوه های پوسیده را در معابر عمومی، کانال های آب و حاشیه روستاها رها کردند که می تواند موجب آلودگی های بیشتر در آینده شود.

 وی تاکید کرد: مدیران شهرستان ها با هماهنگی فرمانداران، بخشداران و دهیاران و اطلاع رسانی گسترده به باغداران و سورتینگ داران موضوع را با جدیت بیشتری پیگیری کنند تا برای جمع آوری و دفن میوه های آفت زده اقدامات لازم صورت گیرد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار