• نماینده ولی فقیه در مازندران:

با انقلابی باقی بودن می‌توانیم انقلاب را حفظ کنیم

  • کد خبر: 2110095
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: جمعه, 17 آبان 1398

استناد نیوز، نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه دوری از ظالمان و مستکبران را باید سرلوحه فعالیت خود قرار دهیم تا با توسل به تولی و تبری ویژگی انقلابی و اسلامی بودن را در خود تقویت کنیم، افزود: با انقلابی باقی بودن می‌توانیم انقلاب را حفظ کنیم.

 

به گزارش استناد نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر محمدی لایینی در نخستین خطبه‌های نماز جمعه ساری به عنوان امام جمعه ساری با دعوت مومنان به تقوای الهی، اظهار داشت: بهترین راه نجات بشر ایمان به خدا و تقوا در زندگی است. آنچه که انسان را از جهنم و آتش دور می‌کند، تقوای انسان است.

وی افزود: انسان باید خود را با تقوا از عذاب جهنم، نجات و رهایی ببخشد. خداوند اجازه استفاده از حرام را به انسان نمی‌دهد و در واقع گناه و محرمات است.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه به حلال خدا قناعت و بسنده کنیم و از گناهان دوری کنیم، تصریح کرد: تقارن اقامه اولین نماز جمعه بنده با اقامه نخستین نماز جمعه توسط پیامبر (ص) در مسجد قبا را به فال نیک می‌گیریم.

محمدی لایینی با بیان اینکه پیامبر بزرگوار ده سال اقامه نماز جمعه، عیدین و عید قربان کردند، افزود: از پیامبر اسلام (ص) سه خطبه بیشتر نقل نشده و آن به دلیل سیاست ممنوعیت بیان حدیت در دوران خلفا انجام شده بود، اطلاع رسانی نشده بود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه هدایت و رشد انسان در اطاعت از ولایت و امامت است، گفت: خداوند بهترین سفارش انسان‌ها به یکدیگر را در قرآن توجه به آخرت و فکر سعادت اخروی تبیین کردند و راهکار اصلی آن تقوا است.

محمدی لایینی در بخش دوم خطبه‌های نماز جمعه ساری نیز با اشاره به اینکه همگان باید مطیع و گوش فرمان مقام معظم رهبری باشیم، تصریح کرد: روح تنش زایی، اختلاف افکنی و تعاند در ویژگی شخصیتی آیت الله طبرسی نماینده سابق ولی فقیه در مازندران نبوده است.

وی با بیان اینکه وحدت بخشی و انسجام بخشی فلسفه امامت است، افزود: امامی که دنبال تفرقه و تشتت باشد از فلسفه فعالیت خود دور شده است.

امام جمعه ساری از مقام معظم رهبری به واسطه اعطای حکم نمایندگی ولی فقیه در مازندران به وی تقدیر کرد و گفت: امیدواریم اجتماع پرشور نمازگزاران در خطبه‌های نماز جمعه ساری مانند گذشته بیشتر شود.

محمدی لایینی با تقدیر از حضور پرشور مردم و قاطبه روحانیت، مسئولان و خانواده شهدا و ایثارگران برای حضور در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در مازندران، تصریح کرد: امیدوارم بتوانم از مسئولیتی که مقام معظم رهبری به حقیر عطا کرده بتوانم از وجود جوانان فداکار و انقلابی استفاده کنم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه تقویت جریان انقلابی و جوانان مومن توصیه موکد مقام معظم رهبری در حکم تسلیمی به حقیر است، افزود: از مردم مازندران می‌خواهیم از نصب بنرهای تبریک در سطح شهر و استان خودداری کنند و با دعاهای خود ما را بنوازند تقدیر می‌کنم.

لایینی با اشاره به اینکه چشم انداز ما برای مازندران استانی سالم و رشد یافته و پیشرفته و مدرن است، تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی علیرغم قوت‌ها باید در ابعاد اجتماعی، اقتصادی رفع شود.

وی با بیان اینکه دوری از ظالمان و مستکبران را باید سرلوحه فعالیت خود قرار دهیم تا با توسل به تولی و تبری ویژگی انقلابی و اسلامی بودن را در خود تقویت کنیم، افزود: با انقلابی باقی بودن می‌توانیم انقلاب را حفظ کنیم.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار