نهمین مرحله از واگذاری اسناد املاک بنیاد علوی در مازندران برگزار شد

  • کد خبر: 2110213
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 23 آبان 1398

استناد نیوز_ نهمین مرحله از واگذاری اسناد مازندران است که یکهزار و ۲۵۰ فقره به مردم واگذار می شود که از این تعداد بیش از٣٠٠ فقره به مردم بهنمیر تعلق دارد.

 

به گزارش استناد نیوز، مراسم واگذاری اسناد این املاک به مساحت ٧٢ هزار متر مربع از اراضی بنیاد علوی به ارزش ٣٩٦ میلیارد ریال در مسجد امام خمینی حاجی کلای بهنمیر شهرستان بابلسر برگزار شد.

در این مراسم ۱۴ نفر از اهالی منطقه بهنمیر به نمایندگی از یکهزار و ٢٥٠ نفر به صورت نمادین اسناد املاک بنیاد علوی را دریافت کردند.

رییس بنیاد مستضعفان کشور در این مراسم گفت: این زمین ها متعلق به خود مردم است که در گذشته در یک حرکت اشتباه از مردم گرفته شده و باید به سرعت در اختیار مردم قرار گیرد.

پرویز فتاح افزود: هدف انقلاب نیز همین بوده که حق مردم به انها بازگردد و این فرق نظام شاهنشاهی با انقلاب اسلامی است.

وی اظهار داشت: امروز نهمین مرحله از واگذاری اسناد مازندران است که یکهزار و ۲۵۰ فقره به مردم واگذار می شود که از این تعداد بیش از٣٠٠ فقره به مردم بهنمیر تعلق دارد.

فتاح گفت: در حال حاضر در طی ٩ مرحله ١٠ هزار فقره اسناد املاک علوی متعلق به مردم مازندران به مساحت ١٢٠ هکتار و به ارزش بیش از ٣٠٠ میلیارد تومان به مردم واگذار شد.

وی تسریع کرد: تاکنون ٨٥ هزار فقره سند در کل کشور واگذار شد که هدف بنیاد مستضعفان این است تا پایان سال این روند تسریع یابد.

فرماندار بابلسر نیز در این مراسم خواستار زمین برای احداث پست برق و باشگاه ساحلی و ایجاد مرکز کمپ برای مسافران و زمین برای بیمارستان شهید رجایی شد که با موافقت رییس بنیاد مستضعفان همراه شد.

گفتنی است از سال ٩٣ تاکنون یک هزار و ۵۰۰ فقره اسناد بنیاد علوی به مردم بابلسر واگذار شد.

بازدید از طرح‌های بنیاد مستضعفان از دیگر برنامه های سفر یک روزه رییس بنیاد مستضعفان است.

اسناد موسوم به علوی مربوط به اراضی مسکونی، تجاری یا کشاورزی در سراسر کشور هستند که بیش از انقلاب توسط خاندان پهلوی یا وابستگان آن‌ها تصرف شده است و پس از انقلاب و دستور امام (ره) برای واگذاری به محرومین به مالکیت بنیاد مستضعفان در آمد.





telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار