• معاون عمرانی وزارت کشور:

برای حمایت‌ از حمل‌ونقل عمومی درون شهری برنامه‌ریزی می‌شود

  • کد خبر: 2110252
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: جمعه, 24 آبان 1398

استناد نیوز - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از تدابیر اتخاذ شده دولت برای حمایت از سامانه های حمل و نقل عمومی درون شهری در پی اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت خبرداد.

 

 به گزارش استناد نیوز، مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: با توجه به اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بنزین، در گام نخست، سهمیه مناسب برای تمامی ناوگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری بنزین سوز با نرخ دولتی در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: سهمیه ناوگان تاکسی تک سوز ۴۰۰ لیتر و دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر در ماه است. تدابیر حمایتی در مورد آژانس های مسافری و سرویس مدارس در حال پیگیری است و در هفته جاری اعلام می شود.

معاون وزیر کشور یادآور شد: در مورد تاکسی های بین شهری هم با نمایندگان آنها جلسه برگزار و ظرف چند روز تعیین می شود.

جمالی نژاد ادامه داد: تاکسی های اینترنتی با پیمایش بالای ۲۰۰ کیلومتر در ماه، در طول ماه از تدابیر حمایتی در بخش حمل و نقل عمومی استفاده خواهند کرد. پیمایش سفر تاکسی های اینترنتی تجمیع شده و در ابتدای ماه بعد، مابه التفاوت قیمت سوخت به نرخ هزار و ۵۰۰ تومان محاسبه و به کارت بانکی رانندگان واریز می شود.
وی گفت: سهمیه وانت بارهای کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر، سهمیه وانت بارهای دوگانه سوز۶۰ لیتر در ماه، سهمیه وانت بارهای پرمصرف بنزینی ۳۰۰ لیتر و سهمیه وانت بارهای دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر در ماه در نظر گرفته شده است. نرخ سوخت CNG تغییر قیمت نکرده و نخواهد کرد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه از فعال شدن کارگروهی تخصصی در وزارت کشور برای پایش مستمر وضعیت سامانه های حمل و نقل عمومی شهری و پیشنهاد بسته های خدمات حمایتی به رانندگان فعال در این بخش و متعاقب آن تشکیل ستاد متناظر در استان ها خبر داد.

جمالی نژاد تصریح کرد: ستاد" پایش حمل و نقل شهری" در وزارت کشور و متناظر آن در استانداری ها جهت نظارت بر حوزه حمل ونقل شهری و پاسخگویی به پرسش ها و سوالات و تشکیل شده است. برنامه ریزی لازم برای تعیین سهمیه حمایتی بنزین با رویکرد تقویت حمل و نقل عمومی درون شهری صورت گرفته و همچنین تصمیم گیریهای آتی از طریق کارگروهی متشکل از وزارتخانه های نفت، کشور و سازمان برنامه و بودجه انجام و اعلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه تا اطلاع ثانونی هیچ گونه افزایش کرایه برای ناوگان بار و مسافر نخواهیم داشت، گفت: بسته های پیشنهادی برای معیشت رانندگان، در مرحله تدوین برای پیشنهاد به دولت محترم می باشد. با توجه به هماهنگی های انجام شده با شهرداریها و استانداریها، ناوگان عمومی شهری شامل مترو، اتوبوس، مینی بوس و تاکسی؛ آماده خدمت رسانی با حداکثر توان ممکن می باشد و مقرر شده سرفاصله زمانی اعزام اتوبوس ها و ناوگان مترو کاهش یابد.
معاون وزیر کشور افزود: همچنین واحدهای نظارتی سازمان های اتوبوسرانی و تاکسیرانی به طور مستمر در سطح شهرها حضور خواهند داشت.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار