مردم احساس می‌کنند دولت با آنها روراست نیست

  • کد خبر: 2110273
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 28 آبان 1398

استنادنیوز؛ دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی گفت: اینکه مقامات دولتی ۲۴ ساعت مانده به دونرخی شدن بنزین، آن را تکذیب می‌کردند، باعث شد که مردم حس کنند دولت با آنها روراست نیست.

 

مهدی وکیل‌پور دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی  ، با اشاره به طرح دو نرخی کردن بنزین و برخی اشکالات وارده بر نحوه اجرای آن اظهار داشت: ما چند بحث اصلی در مورد دو نرخی یا گران شدن بنزین داریم و بحث اول این است که رفتار و مواجهه دولت با مردم چگونه بوده است.

وی افزود: اینکه سخنگوی دولت، وزیر نفت و سایر مقامات دولتی ۲۴ ساعت مانده به اجرای این طرح هم این موضوع را تکذیب می‌کردند و می‌گفتند افزایشی در نرخ بنزین اعمال نخواهد شد، مواجهه‌ای غلط از سوی دولت بود و باعث این شد که مردم احساس کنند دولت با آنها روراست نیست.

وکیل پور با بیان اینکه افکار عمومی به خاطر چنین رفتاری ناراحت است، گفت: دولتی که مدعی است که می‌خواهد با مردم روراست باشد نباید چنین رویکردی از خود نشان دهد که تا ۲۴ ساعت مانده به اجرای یک طرح آن را تکذیب کند.

دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با تاکید بر اینکه باید جامعه از نظر روانی آماده اجرای چنین طرحی باشد، تصریح کرد: بعد از اتفاقی که در مقوله ارز افتاد و دولت به عنوان مقصر اصلی در سوء مدیریت بازار ارز شناخته شد، هنوز فضای جامعه دلخور و دلگیر از آن وضعیت است؛ اجرای چنین طرحی آن هم به یکباره موجب ایجاد دلخوری در آحاد مردم می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اقدام دولت در دو نرخی کردن بنزین به اعتقاد همه کارشناسان منافع بسیاری برای پیشرفت و توسعه کشور خواهد داشت خاطرنشان کرد: باید توجه کنیم که مواجهه ما با مردم در اولین مرحله اجرای چنین طرحی چگونه باید باشد و اینکه آیا الگوهای جایگزینی برای اجرای این طرح داشته ایم یا خیر.

دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی افزود: خیلی از پژوهشکده ها و اندیشکده‌ها در مورد افزایش و دو نرخی کردن بنزین پیشنهادات بسیاری داشتند و به عقیده بسیاری از صاحب‌نظران این شیوه‌ای که برای اجرای این طرح انتخاب شده بدترین شیوه اجرا بود.

وکیل پور ضمن تاکید بر اینکه باید مردم یک ماه زودتر از اجرای طرح، درآمدهای حاصل از آن را دریافت می‌کردند تا یک اقناع عمومی ایجاد می‌شد بیان داشت: بعد از اقناع عمومی باید به سمت افزایش قیمت می‌رفتیم؛ نه اینکه یک دفعه‌ای و بزن در رویی قیمت بنزین را افزایش دهیم چون چنین رویکردی در خور شأن ملت ایران نیست/فارس

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار