\ممنوعیت صدور کارت پایان خدمت بدون فراگرفتن مهارت

  • کد خبر: 2110386
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 07 آذر 1398

استناد نیوز، فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان‌وظیفه نیروهای مسلح گفت: از سال ۱۴۰۱ صدور کارت پایان خدمت بدون داشتن مهارت ممنوع است.

 

 به گزارش استناد نیوز؛ سردار سید مهدی فرحی و سردار موسی کمالی؛ فرمانده و سخنگوی قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان‌وظیفه نیروهای مسلح روز گذشته به همراه نمایندگانی از وزارت دفاع، آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای و هلال‌احمر از مرکز آموزشی شهدای جوادنیا قزوین بازدید کردند.

شیوه آموزش در محیط واقعی کار (استاد شاگردی) در این بازدید رونمایی شد و چند قرارگاه فنی و حرفه‌ای نیز مورد بازدید قرار گرفت.

همچنین در جریان این بازدید قرار شد علاوه بر آموزشهای عمومی، اجتماعی و فنی و حرفه‌ای، آموزش در محیط واقعی کار نیز در یگانهای نیروهای مسلح راه‌اندازی شود.

باتوجه به شعار "هر سرباز یک امدادگر"، تعداد 650 نفر از فراگیران سرباز که آموزش امداد را در این مرکز آموزشی، طی کرده بودند، گواهی‌نامه‌های خود را دریافت کرده که مجموع افراد آموزش دیده در این مرکز به دو هزار و 140 نفر رسید.

همچنین کارگاه‌های جوشکاری، مکانیکی، برق، برنامه‌نوبسی، کامپیوتر و فضای مجازی نیز مورد بازدید قرار گرفت و مجموع فراگیران این مرکز در طی دو سال اخیر به پنج هزار و 599 نفر رسید.

سردار فرحی؛ فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان‌وظیفه در جریان این بازدید متذکر شد: از سال 1401 صدور کارت پایان خدمت بدون داشتن مهارت ممنوع است.

سردار کمالی؛ سخنگوی قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان‌وظیفه نیز در این بازدید، سربازان را یکی از ارکان توان رزم و بنیه دفاعی کشور نام برد و گفت: سربازان در تولید و دفاع از امنیت و کشور نفش اساسی ایفا می‌کنند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مهمترین اهداف سربازی، توامند‌سازی و مهارت‌آموزی کارکنان‌وظیفه است لذا تمام سربازان باید پنج نوع آموزش عمومی و اجتماعی، امداد و نجات، کسب و کار، سبک زندگی، مالی و فضای مجازی و حداقل یک مهارت منجر به اشتغال را فراگیرند.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار