• رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

کلید حل مشکلات در داخل است

  • کد خبر: 2110583
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 17 آذر 1398

استناد نیوز، رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به فتنه اخیر دشمنان علیه جمهوری اسلامی گفت: فتنه ای که یک ضلع آن تحریم و فشار اقتصادی و عدم فروش نفت و جلوگیری از درآمدهای ارزی بود و ضلع دیگر آن بحران های اجتماعی و تشدید التهابات و شورش های خیابانی تعریف شده بود که راه به جایی نبردند.

 

به گزارش استناد نیوز، فریدون حسنوند در نشست علنی امروز (یکشنبه، 17 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با تبریک روز دانشجو، گفت: حادثه ای که در آن حق طلبی و استکبارستیزی دو شاخصه مهم و اساسی آن واقعه بود. این ایام توطئه ای عمیق و پیچیده در کشورهای در خط مقدم مقاومت و در مقابله با آمریکا و اسرائیل غاصب در حال اجرا است که می طلبد با هوشیاری کامل و دقیق آن را تجزیه و تحلیل و بررسی هوشیارانه و شجاعانه آن را خنثی کرد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طراحان این دسیسه شوم آمریکا، اسرائیل، عربستان و امارات بوده و کشورهای هدف این طراحی عراق، لبنان و ایران و توسط مثلث غربی، عبری و عربی در حال اجراست. یکی از مهم ترین دلایل این اقدامات مذبوحانه گرفتن انتقام از کشورها و سازمان ها و جریان های بزرگ انقلابی، سیاسی و مردمی مانند حزب الله، حشدالشعبی و انصارالله و در رأس آن ایران انقلابی و اسلامی است؛ کشورها و گروه هایی که طراحی ده ساله آمریکا و اسرائیل در راه اندازی داعش و تغییر جغرافیای خاورمیانه را با هزینه های هنگفت با نابودی داعش و سایر تروریست ها و آزادسازی سوریه و عراق از دست اشغالگران رقم زدند.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف این پروژه چند لایه حذف سیاسی حزب الله و حشدالشعبی در دولت و مجلس لبنان و عراق و انزوای انصار الله با حمایت مالی و اطلاعاتی عربستان و امارات و طراحی و پشتیبانی سرویس های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و اسرائیل است. به دنبال اعتراضات مردمی پیرامون شرایط اقتصادی در عراق و لبنان و حضور مردم در میادین و خیابان ها سعی بر این بود که این اعتراضات به تدریج خشن و خونین و رنگ و بوی سیاسی بگیرد و مطالبات به سمت تغییر ساختار سیاسی و نظام سیاسی در این دو کشور هدایت و انحلال مجلس و دولت در دستورکار قرار گیرد که با فرض برگزاری انتخابات زودرس در این دو کشور بتوانند با تحریکات منفی و مخدوش نمودن چهره انقلابی جریان های مذکور در افکار عمومی و با هزینه های دلارهای عربستان آن ها را از رسیدن به مناصب در دولت و مجلس در کشورهای ذکرشده محروم نمایند و عملا آنان را از قدرت سیاسی حذف نمایند.

رئیس کمیسیون انرژی افزود: در همین راستا ایران نیز به عنوان پشتوانه اعتقادی و مستشاری محور مقاومت به عنوان هدف نهایی این فتنه انتخاب شد که متاسفانه بستر لازم برای اجرای آن در اعلام زمان گرانی بنزین و اعتراضات به حق و قانونی مردم و نگرانی اقشار مختلف از فشارهای اقتصادی وضعیت نابسامان معیشتی مهیا گردید. فتنه ای که یک ضلع آن تحریم و فشار اقتصادی و عدم فروش نفت و جلوگیری از درآمدهای ارزی بود و ضلع دیگر آن بحران های اجتماعی و تشدید التهابات و شورش های خیابانی تعریف شده بود.

حسنوند تاکید کرد: جریان های ضد انقلاب خارج نشین با حمایت استکبار رسانه ای و برخی افراد وابسته سعی در تغییر فضای جامعه از مطالبات اقتصادی به مطالبات سیاسی و اقدامات آشوبگرانه داشت اما به دلیل ساختار مستحکم و مردمی و انقلابی جمهوری اسلامی و وجود رهبری آگاه و هوشمند و مردمی با اراده با پشتوانه مردمی نمی توانستند در گام نخست تغییر دولت و انحلال مجلس شورای اسلامی را درخواست نمایند بلکه با ایجاد آشوب و اغتشاشات و شورش های خیابانی و تشدید فشارهای اقتصادی و تحریم ظالمانه هم زمان فشار اصلی جهت تسلیم و سازش و به پای میز مذاکره نشاندن و عقب نشینی از اصول آرمان ها در دستورکار قرار گرفت و در اجرای این پروژه نیم نگاهی نیز به تحرکات نظامی در دستور قرار گرفته بود ضمن اینکه با فشارهای غیر طبیعی سیاسی سعی بر بحرانی جلوه دادن شرایط جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی داشتند.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: یقینا جریان مقاومت نقطه اصلی و اساسی این همه طراحی و دشمنی بود. پروژه ای که سال ها در طراحی و برنامه ریزی استکبار قرار داشت اما باید اعلام نماییم اسرائیل و عربستان بدانند فتح مکه و مدینه و بیت المقدس به دست فرزندان انقلاب اسلامی است و آن روز دیر نیست.

حسنوند گفت: بسیار عجیب است رهبر معظم انقلاب بارها به صراحت پس از تذکرات و هشدارهای خصوصی و محرمانه به برخی مسئولین کشور در انظار عمومی آن ها را از انجام مذاکره با دشمنان در این شرایط و بیان چند باره مضرات مذاکره در حالت نابرابر و ظالمانه با طرف زورگو و مستبد بر حذر داشته اما بازهم برخی حضرات که قبله آمال‌شان را در هماهنگ نمودن با کدخدا می بینند با گستاخی دم از مذاکره به بهانه های مختلف می زنند، آقایان مسئول مگر خطاب رهبری به شما نیست؟ چرا خود را به تجاهل و تغافل زده اید؟ روی سخن رهبری با شماست، بدانید کلید حل مشکلات در داخل است؛ در این شرایط حساس اقدام برخی افراد در چراغ سبز نشان دادن به دشمنان در بحبوحه حوادث آبان ماه و ارسال نامه 77 نفر ورشکسته سیاسی کاملا مشکوک و یک اقدام هماهنگ با دشمن تلقی و ارزیابی می گردد.

رئیس کمیسیون انرژی تاکید کرد: از طرفی اظهارات مایوس کننده برخی مسئولان نگرانی ها و کد دادن به دشمن را مضاعف می کند، امروز یکی از اهداف دشمنان هدف قرار دادن امید در مردم و به ویژه نسل جوان است که به شیوه های مختلف در حال انجام آن است سیاه نمایی و بدبینی به نظام و مسئولان در سرلوحه کار قرار دارد، جا دارد تریبون مجلس، صدا و سیما و نماز جمعه امید به جامعه تزریق نماید، برخی سیاسیون ناتوان و ناکارآمد در ایام نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی برای پوشش دادن به ضعف های خود در راستای اهداف شوم دشمنان حاکمیت را تهدید به اردوکشی خیابانی و ایجاد آشوب و بلوا مانند حوادث آبان ماه سال جاری نموده، قصد گروکشی سیاسی و امنیتی و امتیازگیری از نظام و انقلاب را دارند به این کهنه کاران سیاسی، امنیتی می گوییم فرزندان روح الله هنوز هم پا در رکاب و آماده جهاد و شهادت هستند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار