• دیدار غول های خودرو سازی آمریکا با ترامپ؛

ترامپ: خودروهای خود را در آمریکا تولید کنید / خودرو سازان از مشکلات تولید گفتند

پس از 6 سال از آخرین دیدار غول های صنعت خودرو آمریکا با رئیس جمهور این کشور، امشب مدیران عامل شرکت های فورد ، فیات، کرایسلر و جنرال موتورز با ترامپ دیدار کردند

به گزارش استناد نیوز به نقل از پایگاه خبری «یو اس نیوز»، ساعاتی پیش «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با غولهای خودروسازی آمریکایی ملاقاتی داشت و در رابطه با حفظ کارخانه آنها در ایالات متحده بمنظور تولید و نیز فروش محصولات در داخل خاک ایالات متحده نکاتی را مطرح کرد.

در این جلسه مدیران عامل شرکت فورد ، فیات، کرایسلر و جنرال موتورز حضور داشتند.

 

در این ارتباط سخنگوی شرکت فورد اعلام کرد: «مارک فیلدز» مدیر عامل فورد در این دیدار نکاتی در مورد اصلاحات مالیاتی شرکت های بزرگ و برنامه های سیاست تجاری از قبیل سوء استفاده از ارز خارجی و نیز «مقررات داده محور» مطرح کرد.

این نخستین دیدار غولهای خودروسازی آمریکا با رئیس جمهور این کشور شش سال گذشته است. آخرین دیدار آنها، به دیدار با باراک اوباما در سال ۲۰۱۱ میلادی بازمی گردد که مهمترین محور آن، ارتقای استانداردهای سوختی خودروها بود.

پیش از دیدار ترامپ، سخنگوی کاخ سفید گفته بود: ترامپ در این دیدار مشتاق شنیدن برنامه خودروسازان آمریکایی در زمینه اشتغال زایی است.

 

ترامپ پیش از این در دوره رقابت های انتخاباتی گفته بود شرکتهای خودروسازی آمریکا به جای مکزیک و چین باید در آمریکا خودرو تولید کنند. او غولهای خودروسازی آمریکا را تهدید کرده بود در صورت تداوم تولید در مکزیک و چین، بر واردات محصولاتشان به خاک آمریکا تعرفه ۳۵ درصدی وضع خواهد کرد.

وی در مراسم تحلیف نیز خواستار خرید تولیدات آمریکایی توسط مردم آمریکا شده و تاکید کرده بود: تولید آمریکایی باید منجر به ایجاد اشتغال در داخل خاک آمریکا شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟

آخرین اخبار