• عضو هیئت رئیسه مجلس:

"رحمانی‌فضلی" صدرنشین طرح‌های استیضاح

  • کد خبر: 2110625
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 19 آذر 1398

استناد نیوز، عضو هیئت رئیسه مجلس تعداد طرح‌های استیضاح‌های که در مجلس دهم تدوین شده را اعلام کرد.

 

به گزارش استناد نیوز، علی اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز پارلمان با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طی دور دهم مجلس 38 استیضاح انجام شده است، گفت: اکنون هم استیضاح وزرای نفت، کشور و آموزش و پرورش در مجلس مطرح است.

وی با اشاره به تعداد هر استیضاح در وزارتخانه‌های مختلف اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش 4 بار، اقتصاد و دارایی 3 بار، نیرو 4 بار، وزارت راه و شهرسازی 3 بار، وزارت علوم و تحقیقات 3 بار، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی 4 بار، وزارت کشور 6 بار، وزارت جهاد کشاورزی 4 بار، وزارت نفت 2 بار، وزارت صنعت 2 بار، وزارت ورزش و جوانان 2 بار و وزارت امور خارجه یک بار استیضاح انجام شده است.

نماینده ساری در مجلس دهم تأکید کرد: در وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری، اطلاعات، دادگستری، فرهنگ و ارشاد، بهداشت و درمان و دفاع طی دور دهم مجلس هیچ استیضاحی انجام نشده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس بیان کرد: از 38 استیضاح انجام شده است در مجلس به ربیعی و کرباسیان رأی اعتماد داده نشد و آخوندی 2 مرتبه و ربیعی و حجتی هم بعد از استیضاح به خدمت خود در وزارتخانه‌هایشان ادامه دادند.همچنین 4 استعفا از سوی بطحایی، آخوندی، حجتی و شریعتی هم انجام شده است.

یوسف نژاد با اشاره به بررسی استیضاح وزیر نفت در جلسه روز گذشته کمیسیون انرژی گفت: هنوز گزارش استیضاح به هیئت رئیسه ارائه نشده است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار