استانداران و فرمانداران امنیت‌ انتخابات را تامین کنند

  • کد خبر: 2110649
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 20 آذر 1398

استناد نیوز، نماینده مردم بابل در مجلس گفت: استانداران به همراه فرماندران و بخشداران باید امنیت و شرایط لازم را برای انتخابات سالم و حضور باشکوه مردم فراهم کنند.

 

به گزارش استناد نیوز، حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی  ضمن تذکر به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برای جلوگیری از مداخله فرماندار و استانداران در رقابت‌های انتخاباتی، در استان مازندران، اظهار داشت: رقابت از آن مردم و اشخاصی است که تحت عنوان کاندیدا در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: طبق گزارشاتی که به ما دست نمایندگان استان رسیده ، مواردی از مداخلات انتخاباتی وجود دارد که ما درباره آنها به استاندار تذکر دادیم و وی را در جریان این اتفاقات قرار دادیم. آقای استاندار این موارد را می‌داند اما از کنار آن عبور کرده است که همین مسئله سبب شد تا بنده در قالب تذکر کتبی در جلسه علنی به وزیر کشور تذکر دهم.

نماینده مردم بابل در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا استاندار در مداخلاتی که شما ذکر کردید شخصا اقدامی انجام داده یا خیر، گفت: زمانی که استاندار می‌بیند که عواملش مداخلات انتخاباتی دارند و این مسیر را ادامه می‌دهند، جلوگیری نمی‌کند یعنی خودش هم دخالت دارد.

نیازآذری در جواب به این سوال که آیا مداخلات به صورت مالی است، یا خیر؟ اظهار داشت: نه بحث مالی نیست، بلکه نیرو سازی و حمایت می‌کنند. مهندسی انتخابات شیوه های مختلف دارد و ابزار و قدرت نیز دست این افراد لذا بعضا در انتخابات مداخله می‌کنند.

نماینده مردم بابل در مجلس با بیان اینکه روند انتخابات باید از مجرای اصلی حرکت کند، اضافه کرد: استاندار به همراه فرماندار و بخشدارانش باید امنیت و شرایط لازم را برای انتخابات سالم و حضور باشکوه مردم فراهم کنند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار