فوت 450 نفر ناشی از تصادفات رانندگی طی 8 ماه سالجاری

  • کد خبر: 2110665
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 20 آذر 1398

 استناد نیوز، مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در هشت ماهه امسال 450نفر (340مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش داشت.

 

به گزارش استناد نیوز ،دکتر علی عباسی تصریح کرد : محور درون شهری با 125نفر با افزایش 30 درصدی و جاده های برون شهری و راه روستایی با 325 با کاهش 2 درصدی فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

بیشترین و کمترین شهرها

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری ،میاندرود با 71 ، بابل با 62 و قائمشهر و سیمرغ با 50 مورد بیشترین و شهرستان گلوگاهبا 5 مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.

عابرین بیشترین قربانی تصادفات
عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف 107 نفر از افراد عابرین پیاده ، 92نفر سر نشین ، 88 نفر موتور سوار ،85 نفر راننده و 7 مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت رسید.

 10 هزار 390نفر مصدومین تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در هفت ماه امسال، 10 هزار و 390 نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند .

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار