گلچوب :آمادگی مازندران برای صادرات به استان سامارای روسیه

  • کد خبر: 2110674
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 23 آذر 1398

استناد نیوز، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این دیدار ضمن تشریح توانمندی های مازندران در حوزه های مختلف بر توسعه مناسبات فی مابین دو استان بویژه بهره گیری فعالان اقتصادی استان های سامارای و مازندران از فرصت اتحادیه اورآسیا تاکید کرد. ‎

به گزارش استناد نیوز، نایب رییس اتاق بازرگانی استان سامارای روسیه و هیات اقتصادی همراه با مهدی گلچوب، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری دیدار کردند.

گلچوب در این دیدار که در حاشیه بازدید از شرکت آرد نمونه جویبار برگزار شد، ضمن تشریح توانمندی های استان مازندران در سه حوزه کشاورزی ،صنعت و گردشگری و صنایع دستی ،از تولید با کیفیت محصولات کشاورزی نظیر مرکبات ، کیوی و گل و‌گیاه و آمادگی تجار استان برای صادرات اینگونه محصولات به استان سامارای روسیه در مقابل تامین نیازمندیهای استان مازندران و ج.ا.ایران مانند غلات ،گوشت قرمز و...خبر داد.

او اجرایی شدن توافقنامه اتحادیه اقتصادی اورآسیا در کنار قرار گرفتن دو استان در مسیر کریدور بین المللی شمال -جنوب را فرصتی بینظیر برای فعالان اقتصادی دو استان عنوان نمود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به ابراز علاقمندی هیات استان سامارای برای تبادل کالاها بین دو طرف بصورت تهاتر کالا این موضوع را در رفع مشکلات نقل و انتقال ارز و تامین نقدینگی بسیار کار ساز دانست.

گلچوب همچنین از سفر آینده نزدیک استاندار و جمعی از فعالان اقتصادی استان سامارای روسیه به استان مازندران در پاسخ به دعوت استاندار مازندران خبر داد و اینگونه برنامه ها را ادامه دیپلماسی اقتصادی استاندار برای توسعه تجارت خارجی بویژه صادرات دانست

 

 

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار