• مدیرکل انتقال خون مازندران:

سلامت خون در ایران بالاتر از کشورهای آمریکایی است

  • کد خبر: 2110697
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 23 آذر 1398

استناد نیوز - مدیرکل انتقال خون مازندران با بیان اینکه ۷۶ درصد اهداکنندگان خون در استان مستمر هستند گفت: سلامت خون در ایران و مازندران بالاتر از کشورهای آمریکایی است.

 

به گزارش استناد نیوز، اسماعیل پوریانی در دیدار کارکنان انتقال خون استان با نماینده ولی فقیه با اشاره به تاسیس سازمان انتقال خون از سال ۱۳۵۸ در استان اظهار داشت: در استان دو هزار بیمار تالاسمی و چهار هزار و ۵۰۰ بیمار خاص نیازمند خون وجود دارد واستان مازندران یکی از پرمصرف ترین استان ها در زمینه خون و فرآورده دهای خونی است.

وی با بیان اینکه حتی به بعضی از استان های اطراف نظیر تهران و یا سیستان و بلوچستان نیز خون ارسال می کنیم اظهار داشت: روند اهدای خون در استان ۴۰ به ازای هزار نفر جمعیت و بالاتر از میانگین کشوری است.

وی با بیان اینکه خون های اهدای استان به ۴۷ مرکز ارسال می شود گفت: ۷۶ درصد اهداء کنندگان خون در استان مستمر هستند که از میانگین کشوری بیشتر است.

پوریانی استفاده از کیسه های فیلترار برای کاستن مشکلات در حوزه انتقال خون مهم دانست و گفت: خوشبختانه پیوند مغز استخوان در استان تاسیس شده و دستگاه گاماسل نیز در استان تامین شده است.

وی با بیان اینکه قبلا تکنولوژی پلاسما را نداشتیم و فقط یک چهارم آن استفاده می شد گفت: در حال حاضر با همکاری آلمان و اتریش دیگر پلاسما از بین نمی رود و از خروج ارز جلوگیری می شود و آنان اعلام کردند که سلامت خون در ایران بالاتر از کشورهای آمریکایی است.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اظهار اینکه در بخش گروه های خونی نادر مازندران وضعیت مطلوبی دارد گفت: همچنین در پایگاه بابل واکسن ضد هاری تولید می شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار