• استاندار مازندران تاکید کرد:

بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای حل معضل زباله

  • کد خبر: 2110700
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 23 آذر 1398

استناد نیوز - استاندار مازندران  با اظهار اینکه حل معضل زباله که بلای جان مردم شده است باید در اولویت باشد خواستار بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای حل این معضل شد.

 

به گزارش استناد نیوز، احمد حسین زادگان  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استان با اظهار اینکه حل معضل زباله که بلای جان مردم شده است باید در اولویت باشد خواستار بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای حل این معضل شد.

وی همچنین با اشاره به تشکیل سازمان پسماند استان و صدور حکم برای رئیس آن ظرف چند روز آینده تصریح کرد: نبود سازمان پسماند در استان تاکنون از جمله ایرادها بوده است.

استاندار مازندران با اظهار اینکه فرایند پسماند شامل تفکیک از مبداء، مقصد، کارخانه زباله سوز، سیستم حمل و نقل، شیرابه و غیره زمانبر است گفت: زباله های سواحل محمودآباد در حال جمع آوری و انتقال به جایی دیگر است.

استاندار حفظ شان و حرمت انسانی، رفع فساد اداری، سرعت در اعطای مجوزها و کاهش هزینه ها را از مزایای پنجره واحد سرمایه گذاری اعلام کرد و افزود: در واقع پنجره واحد در قالب یک سامانه طراحی شد تا فرایندهای طولانی اخذ مجوز و حضور مستمر در دستگاه ها برای افرادی که می خواهند مجوز بگیرند، کاهش یابد.

وی با اشاره به ارائه طرح در جلسه امروز و بحث و بررسی در موردآن، گفت: به منظور کوتاه تر کردن فرایندها و کم کردن مشکلات سرمایه گذاران کمیته محدودی از دستگاه هایی که نوعا مورد استعلام قرار می گیرند، تشکیل شده تا ظرف ده روز ضمن بررسی های لازم، طرح مذکور جهت تایید و توافق نهایی دو وزارتخانه اقتصاد و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال گردد و مازندران اولین پنجره گردشگری به عنوان سه استان پایلوت در کشور را اجرا کند.

حسین زادگان اظهار داشت: اجرای پنجره واحد به سرمایه گذار کمک می کند از ابتدا چه فرایندهایی را طی کند، ضمن اینکه ما هم براساس آمایش سرزمین مکان هایی که امکان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری هست و خیلی از مجوزهای آن که می توان از قبل صادر شود را تعیین تا سرمایه گذار برای صدور مجوز منتظر نماند.

وی با پیگیری بحث توسعه پایدار تصریح کرد: حراست و محافظت از مواهب طبیعی با بحث زیست محیطی برای نسل جدید و بهره کافی از امتیازاتی بوده که برای آنان، همان توسعه پایدار است.

استاندار با تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی در استان، گفت: سخت گیری فرایند کار در استان به دلیل مختصات مازندران است و در حوزه شیرابه، دفن زباله و پسماند در استانهای شمالی این معضل وجود دارد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار