• با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

واریز بخشی از ارزش گمرکی کالاهای وارداتی به حساب شهرداری‌ها

  • کد خبر: 2110710
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 24 آذر 1398

استناد نیوز، نمایندگان مجلس با واریز بخشی از ارزش گمرکی کالاهای وارداتی به حساب شهرداری‌ها موافقت کردند.

 

به گزارش  استناد نیوز،نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه دوفوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با ماده (12) این لایحه با 149 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده (12) این لایحه آمده است: معادل دوازده ‌‌در‌‌هزار ‌ارزش‌ گمرکی کالا‌‌‌های وارداتی که حقوق ورودی آنها وصول می‌شود، توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور (سازمان شهرداری‌‌‌ها و دهیاری‌‌‌های کشور) واریز شده تا به نسبت 13 درصد(13%) کلان شهرها، 35 درصد(35%) دهیاری‌ها و52 درصد(52%) سایر شهرداری‌ها و بر اساس شاخصهای جمعیت و کمتر توسعه‌یافتگی، صرف کمک و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گردد. وزارت کشور مکلف است وصولی هر ماه را تا پانزدهم ماه بعد براساس سهم‌های تعیین‌شده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز نماید و هرگونه برداشت از حساب تمرکز وجوه به‌ جز پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ممنوع است.

همچنین نمایندگان با الحاق یک تبصره به این ماده با 129 رأی موافق، 28 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 220 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این تبصره الحاقی آمده است: گزارش واریزی‌ها و نحوه توزیع منابع هر 6 ماه یک بار به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه ارسال شود./

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار