کیک های حاوی قرص به مازندران رسید!/موجی از نگرانی و تشویش میان مردم

  • کد خبر: 2110714
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 24 آذر 1398

استناد نیوز- ماجرای کیک های حاوی قرص به مازندران و آمل کشیده شد و این مسئله نگرانی شدید مردم استان را موجب شده است.

 

به گزارش استناد نیوز به نقل از مهر: چند هفته ای از پخش تصویر کیک‌هایی که داخل‌شان یک یا چند قرص قرار گرفته دربرخی شهرهای کشور می گذرد و روز یکشنبه یک شهروند آملی هنگام بازکردن یکی از این کیک ها با قرص مشکوک در داخل کیک شوکه شد.

ماجرای وجود قرص در دلِ کیک‌ها و خوراکی‌ها از تا هفته قبل از حالت یک شایعه خارج شده و رنگ و بوی تهدید و اضطراب به خود گرفته و چند روزی است و فیلم‌ها و عکس‌های مربوط به خوراکی‌های حاوی قرص‌های عجیب به سرعت در شبکه‌های اجتماعی بازنشر می‌شود.

در این بین اما تایید و تکذیب‌های عجیب مسئولان مختلف بر بازار داغ گمانه زنی ها دامن می‌زند و هر روز تصاویر جدیدی از استان‌های مختلف منتشر و دست به دست می شود.

در تازه ترین اتفاق از این دست، جا سازی شدن یک عدد قرص در یکی از کیک های شکلاتی که توسط یک شهروند آملی خریداری شده نگرانی ها تشدید کرده است.

این شهروند آملی دراین خصوص گفت، این کیک شکلاتی تولیدی یکی از شرکت های معروف و برند درکشور بوده و از یک فروشگاه معروف که تبلیغات زیادی هم اخیرا در شبکه های صداوسیما دارد، به همراه دیگر وسایل خانگی خرید کردم.

اسماعیل علیپور افزود: دخترم که برای مصرف این کیک را بازکرده بود، متوجه قرص صورتی رنگ شده بود و از آنجایی که وجود قرص های مشکوک در داخل کیک را قبلا به او سفارش کرده بودم، بلافاصله به من اطلاع داده و پس از اطمینان از وجود قرص ، دخترم را از خوردن آن منع کردم.

وی ادامه داد: پس ازاین برای پیگیری ماجرا، با سامانه تلفن گویای وزارت بهداشت تماس گرفتم.

وی اضافه کرد،که با شرکت تولید کننده کیک که روی جلد آن شماره تلفن چاپ شده بود، تماس گرفتم و یه شماره تلفن دادند که از تهران پیگیری شود.

این شهروند آملی با بیان اینکه با وجود برند معتبر، شرکت تولیدی معتبر وفروشگاه معتبر امکان وجود قرص در داخل کیک غیرقابل باور است، از متولیان امر خواستار رسیدگی به این موضوع برای حفظ سلامت شهروندان شد.

موجی از نگرانی و تشویش میان مردم

شهروند دیگری هم دراین راستا گفت که متاسفانه وجود قرص در کیک را در روزهای گذشته در شبکه های اجتماعی دیده و اکنون با خود و خانواده در خرید کیک و مصرف آن تردید زیادی داریم.

وی افزود: واقعا مشخص هم نیست که قرص و یا مواردی از این دست در چه مرحله و فرایندی به کیک اضافه می شود، در شرکت تولیدی، در فروشگاه و یا توسط عوامل پخش. باید متولیان امر در بازرسی های منظم خودشان جدی تر وپیگیرتر باشند.

 وی اضافه کرد: متاسفانه اکنون موجی از نگرانی وتشویش میان مردم در خصوص مصرف این نوع کیک و کلوچه به وجود آمده که به نوعی با سلامت جامعه بستگی دارد و نباید به راحتی از کنار آن گذشت.

معدوم کردن کیک های مشکوک

درهمین حال رییس اتاق اصناف شهرستان آمل از معدوم کردن چندین کارتن کیک های مشکوک بع نمونه قرص های پیدا شده توسط عوامل این اتاق از فروشگاه مورد نظر خبر داد.

کرمی افزود: درعین حال گشت های ویژه اتاق اصناف و تعزیرات بازدیدهای این بخش خود را بیشتر و این مورد خاص را نیز بررسی خواهند کرد.

قرص مشکوک تحت بررسی کارشناسان غذا

درهمین حال شهروند آملی با مراجعه به شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل شکایت خود را درخصوص وجود قرص مشکوک در داخل کیک به این اداره ارائه داد.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آمل درنامه ای به معاونت غذا و دارو شبکه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با ثبت نام کیک لایه ای با دو رنگ با کرم کاکائو و وانیل، نام شرکت، تاریخ تولید وانقضاء و محل تولید آن یادآورشد که این کیک و قرص رنگی پیدا شده در داخل کیک توسط کارشناسان واحد نظارت بر مواد غذایی این شبکه رویت و در حال بررسی است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار