ازغدی: در موضوع سهمیه‌بندی بنزین شاهد ناکارآمدی مسئولان دولتی بودیم/توضیح درباره حواشی اخیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی

  • کد خبر: 2110735
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 24 آذر 1398

استناد نیوز، عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: در موضوع سهمیه‌بندی بنزین شاهد ناکارآمدی، بی‌کفایتی و حتی تخلف از قانون مسئولان دولتی کنار سوءاستفاده و فرصت‌طلبی دشمنان داخلی و خارجی بودیم.

 

به گزارش استناد نیوز، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، در نشست "در متن حادثه" که عصر امروز به‌همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در دانشکده پلیمر‌ این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به مسائل اخیر کشور اظهار داشت: در موضوع سهمیه‌بندی بنزین شاهد ناکارآمدی، بی‌کفایتی و حتی تخلف از قانون مسئولان دولتی کنار سوءاستفاده و فرصت‌طلبی دشمنان داخلی و خارجی بودیم.

وی به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اشاره و تأکید کرد: امر به معروف حق تک‌تک مردم است. این حق مردم است که نسبت به عالی‌ترین نهادهای تصمیم‌گیری نظارت و از آنها سؤال کنند.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: نقد و پاسخگو کردن مسئولان در فرهنگ اسلامی نه‌تنها حق بلکه وظیفه مردم‌ در جامعه است.

رحیم‌پور ازغدی در همین‌ زمینه گفت: ما در حکومت اسلام، مخفی‌کاری نداریم.

وی به مسائل اخیر کشور و افزایش نرخ بنزین اشاره کرد و ادامه داد: در تصمیم اخیر درباره بنزین دیدید مسئولان دولتی می‌گفتند "ما مراقب بودیم مردم نفهمند."، مگر قرار بود به مردم شبیخون بزنید؟ مگر جنگ با مردم است؟ بعد هم می‌گویند "خودمان هم نمی‌دانستیم".

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره حواشی جلسات اخیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: بنده در یکی از جلسات درباره مشکلات سؤال پرسیدم و همین مسائل را گفتم، به‌جای پاسخ، با "خاموش باش"، توهین "بیخود کردی" و "چرا از این دعوت کردید؟"، روبه‌رو شدم.

رحیم‌پور ازغدی افزود: گفتند "فلانی توهین کرده"، اما من توهین شنیدم.

وی در ادامه یادآور شد: من هم گفتم در شورایی که این‌گونه اداره می‌شود، نباشم بهتر است. ما در شورا هستیم که حرف بزنیم. اگر قرار باشد حرفی نزنیم و چیزی نگوییم، نباید آنجا باشیم.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: برخی مسئولان کشور می‌گفتند که مردم بعد از افزایش قیمت بنزین مشکلی نداشتند و راضی بودند ولی برخی مراجع و نمایندگان اعتراض کردند و این اتفاقات رخ داد. عجیب است تقصیر را هم گردن مراجع انداختند.

رحیم پور ازغدی همچنین به طرح مباحث در این شورا اشاره کرد و گفت: برخی در جلسات شورا هر چه رئیس جمهور می‌گوید تائید می‌کند. رئیس جمهور دیگری هم که می‌آید باز هم همین طور است و مخالفتی ندارند در صورتی که باید نکات خوب را تایید کرد و با نکاتی که مشکل دارد مخالفت کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما به عنوان جامع دانشگاهی در مقابل مشکلات مردم مسئول هستیم و باید برای حل مشکلات چاره‌اندیشی‌ کنیم، گفت: هر پایان نامه ای باید یکی از مشکلات جامعه را حل کند. برون دادها و نتیجه خروجی از حوزه و دانشگاه باید بیشتر از دریافتی آن ها باشد. هنر را برای هنر، ریاضی را برای ریاضی، فقه را برای فقه نباید خواند، درسها را باید جوری خواند که بعدا بشود از آن ها برای حل مشکلات جامعه استفاده کرد. این دانشگاه مردمی و انقلابی است. این دانشگاه تمدن ساز است.

وی افزود: وقتی دانشگاه کارآمد و انقلابی شد دیگر تحریم معنی نخواهد داشت. دانشگاه وقتی کارآمد می شود که برای مسایل و مشکلات کشور برنامه داشته باشد.

رحیم پور ازغدی با اشاره به انتخابات آینده مجلس خطاب به دانشجویان تصریح کرد: باید عملکرد نمایندگان فعلی را بررسی کنید و ببینید آنها چگونه کار کردند تا بدانید چگونه و به کسی فارغ از جناج و گروه رای دهید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه زمانی وکلا، وزرا و حتی روسای دانشگاه‌های ما با اجازه و تایید سفارتخانه‌های آمریکا و انگلیس منصوب می‌شدند، یادآور شد: کشور در مشت آمریکا و انگلیس بود، ولی ملت ما آنها را بیرون کردند و حالا دوباره می‌خواهند به ایران برگردند. با پیروزی انقلاب برای اولین بار در جهان جمهوریت و اسلامیت یک کاسه تعریف شد در منطقه هیچ کشوری قانون اساسی‌اش را به رای مردم نگذاشته است و فقط در انقلاب ما این کار انجام شد. در 40 سال گذشته انتخابات یکبار هم تعطیل نشد و در بدترین شرایط جنگ هم انتخابات را برگزار کردیم.

وی به اصول دموکراسی اشاره کرد و افزود: در انتخابات اکثریت مردم به این دولت و مجلس رای دادند و باید صبر کنید چهارسال تمام شود. البته حق نقد و اعتراض دارید ولی چون اکثریت به آنها رای دادند، باید صبر کنید.گاهی می‌بینیم برخی بحث عزل و عدم کفایت را مطرح می‌کنند ولی نمی شود هر وقت اتفاقی رخ داد بگوییم انتخابات بی‌انتخابات. نباید اشتباه سال 88 را تکرار کرد و بگوییم چون نظر مردم نظر ما نیست دوباره باید انتخابات را برگزار کرد.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه رهبر انقلاب سال 88 از انتخابات، صندوق رای و جمهوریت نظام دفاع کردند، گفت: اگر ایشان در آن زمان تسلیم می‌شدند دیگر نمیتوانستیم در کشور انتخاباتی برگزار کنیم.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس اضافه کرد: طبق قانون اساسی نمایندگان مردم حق دارند در تمام امور کشور تحقیق و تفحص کنند. حتی گفته شده هیچ قراردادی نباید بدون تصویب نمایندگان با کشورهای خارجی امضا شود. حکومت نظامی و ... بدون نظر نمایندگان مجلس امکان پذیر نیست لذا باید تلاش کرد، مجلسی کارآمد، متعهد و انقلابی انتخاب کرد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار