• خطبه های نماز جمعه تهران؛

مسئولین دقت کنند حوادثی مانند پلاسکو دیگر تکرار نشود / آقای ترامپ برخلاف دولت های قبل به پیمان خود با مردم وفادار باشید

خطبه های این هفته نماز جمعه به امامت آیت الله موحدی کرمانی شامل سه موضوع عمده بود یکی از مباحثی که خطیب جمعه تهران به آن اشاره کردند حادثه پلاسکو بود، دیگری روی کار آمدن ترامپ و همچنین دشمنی های عربستان سعودی

به گزارش استناد نیوز، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران در محل مصلای امام خمینی (ره)، با اشاره به حادثه پلاسکو و شهادت جمعی از آتش‌نشانان اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله ما امروز این حادثه ساختمان پلاسکو بود که سقوط کرد. این حادثه مؤلمه منجر به شهادت و مجروحیت تعدادی از خادمین واقعی نظام شد؛ کسانی که خودشان را آماده کرده‌اند تا جانشان را برای مردم بدهند.

وی با تسلیت به رهبر انقلاب، مراجع تقلید، مردم ایران و خانواده‌های شهدای آتش‌نشان افزود: تلاش شبانه‌روزی مسئولان شایسته تقدیر است؛ از مسئولان مربوطه انتظار می‌رود دقت بیشتری بکار گیرند تا دیگر چنین حوادثی تکرار نشود.

 

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به در پیش بودن دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر به تعبیر امام (ره) انفجار نور بود؛ دوران ذلت پادشاهی پهلوی پدر و پسر را به یاد داشته باشیم؛ کسی جرئت نداشت رساله عملیه امام (ره) را همراه داشته باشد.

وی افزود: امام جماعت حتی جرئت نداشت بگوید این گوشت‌هایی که از اسرائیل می‌آید، بدلیل اینکه ذبح شرعی نشده، نجس است؛ گفتن همانا و روانه زندان شدن همانا.

آیت الله موحدی کرمانی همچنین گفت: یادم است که آقای هاشمی رفسنجانی از زندان بیرون آمده بود؛ مقداری شرح حال از او خواستم، در یک کلمه گفت، یک شب از سر شب تا صبح پیوسته من را با کابل می‌زدند و من فریاد می‌زدم و بیهوش می‌شدم و وقتی به هوش می‌آمدم، باز بر روی زخم‌ها شلاق‌ می‌زدند.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: قدر این انقلاب را بدانیم؛ این انقلاب امانت شهداست و به این راحتی‌ها به دست ما نیامده است. امام این کشور را از حلقوم آمریکا بیرون کشید؛ تحولی ایجاد کرد که فرهنگ دوران سلطنت که غرق در فساد و آلودگی بود، به یک فضای نورانی تبدیل شد. جوانانی که در صف سینما صف کشیده بودند، برای جبهه‌ها صف کشیدند.

 

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا خطاب به وی گفت: آقای ترامپ شما با شعار «خدمت به مردم آمریکا و احیای کشورتان، ترمیم خرابی‌های جامانده از حکومت‌های قبلی، نجات مردم آمریکا از فقر و گرسنگی و فلاکت و دخالت نکردن در امور سایر کشورها و مبارزه با تروریسم» به کاخ سفید آمده‌اید. بکوشید به وعده‌هایتان عمل کنید، مبادا خناسان عزم شما را تغییر دهند. بدانید عمل به این وعده‌ها در متن دین مقدس اسلام است.

وی افزود: بکوشید بر خلاف اسلاف خود که پیمان‌شکن بودند، به پیمان با مردم وفادار باشید؛ در تشخیص تروریست اشتباه نکنید، دولت‌های قبلی با جنگ‌افروزی آبروی خودشان را بردند، شما اشتباه آنها را تکرار نکنید و بکوشید فرهنگ غلط جنگ و ستیزه را به فرهنگ خدمت به مردم آمریکا و مردم جهان تبدیل کنید.

خطیب نمازجمعه تهران گفت: شما وارث کشوری فقیر و گرسنه هستید، راهتان را از آنها جدا سازید و اشتباهات آنها را تکرار نکنید. بکوشید فرهنگ غلط ستیز و جنگ و حمایت از ظالمان که تاکنون حاکم بر کشور آمریکا بوده، به فرهنگ خدمت به مردم آمریکا و مردم جهان و خدمت به کشورتان تبدیل کنید، البته کار خیلی سختی است. تغییر خوی استکبار و زورگویی مسئولان قبلی کار آسانی نیست، اما با همت بلند هر کار به‌ظاهر محالی، ممکن می‌شود.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه سعودی تصریح کرد: وزیر خارجه عربستان به ایران سفارش می‌کند که در یمن، عراق و سوریه دخالت نکند؛ واقعا باید خجالت بکشند!

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این شما هستید که سیل خون در یمن به راه انداخته‌اید و این کشور را به ویرانه تبدیل کرده‌اید؛ این شما هستید که در سوریه دخالت می‌کنید و می‌گویید موضع ما در قبال اسد هیچ تغییری نکرده است و او باید چه از طریق سیاسی و چه نظامی کناره‌گیری کند.

وی خطاب به سران حکومت آل سعود و بحرین تاکید کرد: مطمئن باشید ناله‌های مردم مظلوم یمن و بحرین پایه‌های حکومت شما را ویران می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی در پایان درگذشت استاد بزرگ اخلاق مرحوم آیت‌الله سیدابراهیم خسروشاهی را تسلیت گفت.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟

آخرین اخبار