مجلس قوی با دیپلماسی پارلمانی مشکلات اساسی کشور را رفع می کند

  • کد خبر: 2111100152
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 06 خرداد 1399

استنادنیوز؛ منتخب مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس قوی با دیپلماسی پارلمانی مشکلات اساسی کشور را رفع می کند، گفت:رأی بالای رئیس مجلس شورای اسلامی و اقتدار وی در داخل و خارج مجلس را تثبیت می‌کند.

علی کریمی فیروزجایی  در پاسخ به سوالی درباره انتخاب رئیس مجلس شورای اسلامی و هیأت رئیسه اظهار کرد: مجلس عصاره فضایل نمایندگان خانه ملت و در واقع ویترین مجلس به شمار می‌روند از این رو باید برجستگان مجلس به صندلی ریاست و هیأت رئیسه راه پیدا کنند.

وی درباره چرایی و دلیل هر معیار در انتخاب رئیس مجلس و پاکدستی نمایندگان مجلس افزود: طبیعی است که این برجستگان باید واجد ویژگی‌های منحصر به فرد مانند انقلابی‌گری، پاکدستی، امانت‌داری، سلامت نفس، نخبگی و با روحیه جهادی و کارآمدی بالا در عرصه  قانون‌گذاری و آشنا به امور مجلس و وظایف کلیدی آن باشند تا مجلس را به جایگاه واقعی آن یعنی رأس امور برسانند.

کریمی‌فیروزجایی با تاکید بر اینکه اهمیت دارد که رئیس مجلس شورای اسلامی با رای بالا انتخاب شود درباره اهمیت آن از منظر داخلی و خارجی گفت: قدرت بالای تعامل رئیس مجلس شورای اسلامی با قوای دیگر به ویژه قوه مجریه می‌تواند بر اعتلای نقش مجلس در حل مشکلات کشور بی‌افزاید و رأی بالای رئیس مجلس شورای اسلامی و اقتدار وی در داخل و خارج مجلس را تثبیت می‌کند و در موضع‌گیری‌‌ها و تصمیمات وی در خارج مجلس نقش به‌سزایی دارد.

تصریح کرد: ‏از سوی دیگر با توجه به جایگاه مجلس شورای اسلامی در ریل گذاری برای جهت‌گیری فعالیت‌های دولت و دیگر بخش‌های کشور رأی بالای رئیس مجلس در پیشبرد مسؤولیت خطیر قوه مقننه اهمیت دارد و از منظر خارجی و بازتاب بین‌المللی آن نیز درخور توجه  است و قدرت تعاملی مجلس با پارلمان‌های دیگر کشورها را در عرصه دیپلماسی پارلمانی برای حل چالش‌های منطقه‌ای و جهانی دوچندان می‌کند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار