شرکت چهار هزار و 600 نفر در جشنواره رضوی / کمبود کتابخانه در روستاهای قائمشهر

  • کد خبر: 2111100233
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 08 تیر 1399

رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان قائمشهر از استقبال اندک روستائیان برای ساخت کتابخانه خبر داد و گفت :تنها 2 روستا برای ساخت کتابخانه اقدام کرده اند.

مونیکا زارعی ساروکلائی روز یک شنبه در گفت و گو با استناد نیوز با بیان اینکه هفت کتابخانه در این شهرستان وجود دارد ، افزود : از این تعداد 3 کتابخانه شهری ، 2 کتابخانه روستایی و 2 کتابخانه مشارکتی است.

وی با اعلام اینکه 2 کتابخانه روستایی در روستاهای قراخیل و قادیکلای بزرگ وجود دارد ،گفت که به نسبت تعداد روستاها این شهرستان ، روستاهای ما با کمبود کتابخانه مواجه هستند.

رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان قائمشهر، بیان کرد: برای ساخت کتابخانه در روستاها اگر خیرین زمین اهداء کنند ، نهاد کتابخانه هم نسبت به تجهیز کتابخانه اقدام خواهد کرد.

زارعی از استقبال کمرنگ روستائیان برای ساخت کتابخانه خبر داد و گفت : تنها 2 روستا همچون ساروکلا و پرچیکلا برای ساخت کتابخانه  اقدام کرده اند.

وی بیان کرد : گسترش  فضاهای فرهنگی در روستا ها موجب تحکیم فرهنگ غنی روستا ها ، تربیت نسلی آگاه با اطلاعات عمومی بالا، ارتقاء فرهنگ عمومی روستا، رشد علمی منطقه و غیره می شود .

رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان قائمشهر در پایان با اعلام اینکه تاکنون چهار هزار و 600 نفر در جشنواره رضوی شرکت کردند، گفت:امیدواریم با مشارکت شهروندان قائمشهری همچون سال های گذشته این جشنواره با قوت بیشتری اجرا شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار