\  • جوابیه شرکت آب و فاضلاب مازندران به گزارش استنادنیوز؛

بیش از 70 درصد پروژه ایجاد تاسیسات فاضلاب روستای شورکا جویبار اجرا شده است

  • کد خبر: 2111100280
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 25 تیر 1399

پروژه ایجاد تاسیسات فاضلاب شورکا در قالب طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب روستاهای دارای اولویت کشور از سال 1389 آغاز و تاکنون عملیات اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در بیش از 70 درصد روستا اجراء شد.

پيرو درج خبری در استناد نیوز  با عنوان « مشکل 10 ساله آب گرفتگی در روستای شورکا جویبار » روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان مازندران جوابيه اي جهت تنویر افکار عمومی به شرح ذيل ارسال نموده است:

پروژه ایجاد تاسیسات فاضلاب شورکا در قالب طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب روستاهای دارای اولویت کشور از سال 1389 آغاز و تاکنون عملیات اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در بیش از 70 درصد روستا اجراء شد.

در همین راستا یک باب ایستگاه پمپاژ فاضلاب جهت هدایت فاضلاب روستای شورکا به تصفیه خانه فاضلاب جویبار احداث و تاکنون 113 میلیارد ریال هزینه شد اما به دلیل کمبود اعتبارات در سالهای گذشته، بافت نامناسب و ریزشی بودن خاک منطقه و بالا بودن سطح آب زیر زمینی در بخشهایی از روستا این طرح هنوز به مرحله پایانی نرسیده است.

عملیات باقیمانده جهت تکمیل طرح فاضلاب در این روستا شامل اجرای خط انتقال به طول حدود 600 متر و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب باقیمانده معابر روستا به طول حدود 3 کیلومتر با برآوردی بالغ بر 120 میلیارد ریال است که پس از تامین اعتبار لازم پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

لازم به ذکر است در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب مازندران با توجه به اعتبارات موجود ، برنامه ریزی لازم برای اجرای خط انتقال و بخشی از شبکه جمع آوری فاضلاب را انجام داده و مراحل برگزاری مناقصه در حال پیگیری است.

 

روابط عمومی و آموزش همگانی

شرکت آب و فاضلاب مازندران

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار