جمعیت شاغلان پاییز نسبت به تابستان امسال ۳۰۴ هزار و ۷۹۰ نفر کاهش یافت

  • کد خبر: 2111171
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 15 دی 1398

استناد نیوز، تعداد شاغلان جمعیت ۱۵ساله و بیشتر از ۲۴ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۹۴ نفر در مقایسه با پاییز سال گذشته ۴۷۲ هزار نفر افزایش دارد،اما نسبت به تابستان حدود ۳۰۴ هزار و ۷۹۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

به گزارش استناد نیوز، مطابق آمارهای نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار درپاییز سال 98، در بین جمعیت 27 میلیونی فعال ایران، نرخ بیکاری نسبت به پائیز سال گذشته 1.2 درصد کاهش دارد ولی در مقایسه با تابستان امسال حدود 0.1 درصد رشد دارد، در عین حال که در این فاصله بیش از 300 هزار نفر از تعداد شاغلان کاسته شده است.

از جمعیت 15 ساله و بیشتر فعال حدود 24 میلیون و 446 هزار و 94 نفر شاغل هستند که این تعداد شاغل در مقایسه با پاییز سال گذشته 472 هزار نفر افزایش دارد، اما نسبت به تابستان حدود 304 هزار و 790 نفر کاهش پیدا کرده است.

 بررسی سهم اشتغال ناقص جمعیت ١٥ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که در پاییز ١٣٩٨، ١� ,٦ درصد جمعیت شاغل،‌ به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش‌تر و…) کم‌تر از ٤٤ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند. این در حالی است که ٣٦.٥ درصد از شاغلین ١٥ ساله و بیش‌تر، ٤٩ ساعت و بیش‌تر در هفته کار کرده‌اند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار