\
شعب بانک مسکن اجازه دریافت ضمانت برای پرداخت وام را ندارند/جزئیات ۴ پرونده بزرگ بدهکاران بانک مسکن

  • کد خبر: 2111287
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 21 دی 1398

استناد نیوز، مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر این که شعب بانک به هیچ عنوان اجازه مطالبه ضمانت از متقاضیان دریافت وام را ندارند، گفت: مردم در صورت مشاهده موارد را به بانک مسکن گزارش کنند.

به گزارش استناد نیوز، ابوالقاسم رحیمی انارکی در نشست خبری در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این که چرا همچنان برخی شعب بانک مسکن برای پرداخت وام خرید مسکن از متقاضیان ضمانت های مختلفی را مطالبه می کنند، اظهار کرد: در ضوابط و مقررات بانک مسکن چنین چیزی نیست و بخشنامه ای در این خصوص نداریم.

وی ادامه داد: البته ممکن است در بحث توانایی بازپرداخت، شعب به متقاضیان اطمینان نداشته باشند که وام گیرنده باید اثبات کند اقساط وام را پرداخت کند.

وی با تاکید بر این که تکلیفی برای شعب جهت دریافت ضمانت نگذاشته ایم، افزود: اخیرا بخشنامه ای را به شعب ابلاغ و تاکید کرده ایم که اجازه طلب ضمانت از متقاضیان دریافت وام را ندارند.

مدیرعامل بانک مسکن با اذعان به این که موارد معدودی از شعب این کار را انجام می دهند، گفت: چنانچه مشتریان و متقاضیان وام، موردی را در رابطه با مطالبه مشاهده کردند آنرا به بانک مسکن گزارش دهند که در اسرع وقت به آن رسیدگی می شود.

رحیمی انارکی تاکید کرد: به هیچ عنوان نمی خواهیم فشار مضاعفی را به مردم وارد کنیم.

وی همچنین از پیگیری بزرگ ترین پرونده های مالی بانک مسکن خبر داد و گفت: ما 4 پرونده بزرگ مربوط به اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 داریم که یکی از آنها سرمایه گذاری خارجی بوده است.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم در خصوص جزئیات این چهار پرونده و مبالغ مربوط به آنها افزود: یکی از این پرونده سرمایه گذاری و حدود 109 میلیون دلار، یک پرونده مربوط به گروه عظام به مبلغ 470 میلیون درهم و یکی از پرونده ها نیز 280 میلیون درهم است.

وی ادامه داد: این پرونده ها با همکاری دادستانی در حال رسیدگی است و جرائمی به این پرونده تعلق می گیرد که بدهکاران باید بر اساس نوع ارز آنرا نیز پرداخت کنند.

telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار