تولید محلول شفاف ضد خش خودرو از گیاهان بومی

استناد نیوز، محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید محلولی شفاف از گیاههای بومی همچون «گون» شدند که باعث جلوگیری از خط و خش روی خودرو می شود.

به گزارش استناد نیوز، دکتر سعید صلحی، مدیر یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و مجری طرح «محلول ضد خش خودرو با گیاهان بومی» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ما در این شرکت دانش بنیان موفق به تولید محلولی به عنوان پوشش‌های ضد خط و خش خودرو با استفاده از گیاهان بومی شدیم.

وی با بیان اینکه در تولید این محلول از گیاهانی همچون «گون» بهره بردیم، بیان کرد: نمونه خارجی این محلول وجود دارد و سفید رنگ است ولی در کشور موجود نیست.

صلحی با بیان اینکه این محلول به صورت سلفونی روی سطح خودرو به عنوان یک لایه قرار می‌گیرد، بیان کرد: یکی از مزیت‌های این محلول نسبت به نمونه خارجی، بیرنگ بودن آن است؛ وقتی روی خودرو اسپری می‌شود رنگ خودرو تغییری نمی‌کند و مانع از خط خطی شدن خودرو می‌شود.

وی با اشاره به کاربرد آن گفت: زمانیکه خودرو تولید می‌شود تا بدست مصرف کننده برسد در انبار و پارکینگ و …قرار می‌گیرد که ممکن است مورد ضربه قرار بگیرد؛ این محلول مانع از آسیب به خودرو می‌شود.

به گفته مدیر این شرکت دانش بنیان، این محلول قابل شستشو بوده و می‌توان مجدد روی خودرو اسپری کرد.

وی با بیان اینکه تست‌های این محلول در دانشگاه امیرکبیر انجام گرفته و ثابت شده است، افزود: در حال حاضر با یک شرکت خودروسازی تفاهم نامه‌ای منعقد کرده‌ایم که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش مهر، این طرح دارای گواهی ثبت اختراع بوده و در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به نتیجه رسیده است.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار