چاپ کردن این صفحه


وزیر دفاع: ایران هر تهدیدی را با تسلیحات دفاعی کیفی پاسخ خواهد داد

  • کد خبر: 2111513
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 03 بهمن 1398

 استناد نیوز- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: پاسخ به موقع مستلزم داشتن قدرت است که امروز جمهوری اسلامی تمام مولفه های قدرت و اراده لازم برای پاسخ به هر متجاوزی را دارا است و هر تهدیدی را در هر سطح با تسلیحات دفاعی باکیفیت پاسخ خواهد داد.

 

 به گزارش استناد نیوز، «امیر سرتیپ حاتمی» این اظهارات را روز پنجشنبه و در نخستین همایش استاندارد کیفیت نیروهای مسلح و رونمایی از تندیس و جایزه سال کیفیت نیروهای مسلح عنوان کرد و افزود: در وزارت دفاع همواره بر رعایت الزامات استانداردها تاکید داشته و داریم و تلاش کردیم متناسب با استانداردهای تدوین شده بومی و مورد نیاز نیروهای مسلح، تسلیحات دفاعی و خدمات خود را به بهترین نحو ممکن طراحی، تولید و ارائه کنیم.

وی با گرامی‌داشت یاد و نام شهدا به ویژه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: انسجام ملی، وحدت و اقتدار در صحنه های بین المللی ره آورد وجود حاج قاسم برای نظام اسلامی بود و سیلی سخت نیروهای مسلح در هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی‌ها در بالاترین سطح استانداردها به لحاظ زمانی، کیفیت و دقت نقطه زنی موشک ها انجام شد که اثر این سیلی ملت ایران در تاریخ ماندگار خواهد ماند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه می کند که پاسخ به اقدامات آمریکا مطالبه و درخواست عمومی ملت ایران بود و چنانچه به این اقدام وقیحانه پاسخ داده نمی شد، دشمن رویکرد جنایتکارانه خود را تکرار می کرد.

امیر سرتیپ حاتمی اظهار داشت: جمهوری اسلامی همواره خود را برای مقابله با هرگونه تهدیدات احتمالی آماده کرده است و با رعایت هر چه بیشتر الزامات استانداردی و بهبود کیفیت در همه زمینه ها، باید از سطح آمادگی قابل قبول برخوردار باشیم.

امیر سرتیپ آشتیانی: ابعاد سقوط هواپیمای اوکراین بررسی می‌شود

جانشین ستادکل نیروهای مسلح لزوم بهره‌گیری از نیروهای متخصص نیروهای مسلح را یکی از کاربردهای ضروری ارتقای استانداردسازی در وزارت دفاع عنوان کرد و خدامحوری و تکلیف گرایی، دانایی و شناخت، قابلیت پذیری و توانمندی، کفایت و کاردانی، تعالی و پیشرفت، هدفمندی، استواری و استقامت، آموزش و مهارت اندوزی، ابتکار، اراده، ایثار، از خودگذشتگی، اتحادسازی، اعتدال پذیری، انضباط و انطباق، مطلوبیت، هم افزایی و اولویت و آینده نگری را از مهم‌ترین شاخصه های «ارتقای استاندارد و کیفیت» بر شمرد.

«امیر سرتیپ آشتیانی» به عملکرد نیروهای مسلح در خصوص استانداردسازی و به کارگیری الزامات و تدوین فرایندها و قوانین «استاندارد» در نیروهای مسلح نیز گفت: در بحث نظارت بر استانداردها باید اهتمام بیشتری را در دستورکار قرار دهیم. زیرا موضوع کیفیت و استاندارد امروزه یک مقوله اساسی در تمامی جنبه ها و حوزه های انسانی قلمداد می شود و فقط به محصول و خدمات بسنده نمی شود و بلکه تمامی ابعاد زندگی فردی و اجتماعی بشر را دربرمی‌گیرد.

وی به سقوط هواپیمای خطوط هوایی اوکراین که در اثر خطای انسانی صورت گرفت، اشاره می کند و می گوید: نقش بازنگری در فرایندها، استانداردها، چارچوب ساختارها، آموزش و تمرین بسیار حائز اهمیت است و موضوعات پیش آمده رابطه تنگاتنگی با مقوله رعایت استانداردها دارد و ابعاد این حادثه تلخ با دستورات فرمانده معظم کل قوا و سایر رییسان قوا رسیدگی می شود و نتیجه آن به استحضار ملت عزیز ایران اسلامی خواهد رسید.

رییس سازمان ملی استاندارد: رعایت استانداردها مانع از تکرار سوانح هوایی می شود

در ادامه این همایش که سالن شهدای سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع برگزار شد، رییس سازمان ملی استاندارد کشور با ابراز تاسف از اتفاقات و حوادث اخیر و ضمن اظهار همدردی با بازماندگان این ضایعه تلخ، نقش آموزش و تغییر نگرش و دیدگاه و رعایت الزامات استانداردها را در پیشگیری از این رخدادها حائز اهمیت دانست.

«نیره پیروزبخت» گفت: با جهان در حال تغییر رو برو هستیم که بسیاری از شاخص ها هم در حال تغییر هستند. بنابراین به ایجاد نظامی متمرکز و استاندارد در بخش های مختلف نیاز داریم.

وی معتقد است: دنیا در حوزه اقتصاد و تجارت و همچنین وضع مقررات جدید و فناوری های نوین هوشمند بسیار متحول شده و این تغییرات در حوزه بین المللی اثر گذار است. ما نیز باید از طریق بازتعریف؛ ساختار استانداردی بومی مبتنی بر پیشرفت ها و دگرگونی های جهانی خود را به روز کنیم.

رییس سازمان ملی استاندارد کشور متذکر می شود که استانداردها فقط مختص کالا ها نیست و حقوق شهروندی و مسوولیت های اجتماعی را نیز در برمی‌گیرد. همچنین منافع استانداردها باید به مردم نشان داده و همه صداها باید شنیده شود و رعایت استانداردها باید در جهت تامین نیازهای مردم جهان و حل مشکلات حرکت کند.

پیروزبخت ادامه می دهد: حوزه مراکز دفاعی با استفاده از ظرفیت های داخلی و بومی خود موفق به تدوین استانداردهای مجموعه خود شده که این اقدام در سایر دستگاه ها نیز در دستور کار ق رار گرفته است و امیدواریم سایر سازمان ها نیز در این راستا با شتاب بیشتری حرکت کنند.

در این مراسم تفاهم‌نامه همکاری وزارت دفاع و سازمان ملی استاندارد در راستای افزایش همکاری ها در خصوص استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت به امضا رسید.

همچنین وزیر دفاع از نفرات برجسته حوزه استاندارد و کیفیت نیروهای مسلح با اهدای لوح، تقدیر کرد.

telegram estenadnews