۴۰۰ میلیارد تومان برای تامین آب روستاهای مازندران نیاز است

  • کد خبر: 2111574
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 05 بهمن 1398

استناد نیوز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با اشاره به وجود ۴۰۰ طرح آبرسانی نیمه تمام روستایی در استان گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این طرح‌ها مورد نیاز است.

 

 به گزارش استناد نیوز، مجید عبدالهی  افزود: از تعداد ۴۰۰ پروژه نیمه تمام روستایی مازندران،۲۶۲ پروژه آبرسانی تک روستایی و ۱۳۸ پروژه به صورت مجتمع می باشد.

وی ادامه داد: مهمترین اولویت شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران تکمیل ۱۳۲ پروژه عمرانی نیمه کاره با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای پروژه های آب شرب روستایی اختصاص یافت که با این اعتبار اهالی ۳۰ روستا از نعمت آب شرب بهره مند شدند.

عبدالهی با بیان اینکه متوسط تامین آب شرب تا پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم براساس میانگین برخورداری جمعیت روستایی مازندران از آب شرب حدود ۶۰ درصد بود، یادآور شد: هم اکنون این برخورداری از آب در روستاها به بیش از ۷۴ درصد رسیده است.

وی همچنین اصلاح و مرمت شبکه انتقال آب روستاهای مازندران به طول ۷۱ کیلومتر از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و اظهار داشت: از سال ۹۰ تا پایان سال ۹۷ یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر شبکه انتقال آب روستاهای استان اصلاح و مرمت شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: هم اکنون یکهزار و ۷۰۷ روستا با ۴۴۲ هزار و ۶۲ مشترک ، ۲۱۸ دهنه چشمه و ۳۷۵ حلقه چاه آب زیر پوشش شرکت آب وفاضلاب روستایی استان مازندران است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار