\ابتکار:‌ ایران بدنبال تنش نیست

  • کد خبر: 2111579
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 05 بهمن 1398

استناد نیوز- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار با «پیتر تیلر» سفیر سوئد در تهران گفت: ایران کشور قوی است اما بدنبال تنش نیست.

 

 به گزارش استناد نیوز، بر اساس روز اعلام شنبه معاونت ریاست جمهوری در اموز زنان و خانواده، معصومه ابتکار در این دیدار با اشاره به موقعیت حساس منطقه آسیا، بر لزوم وجود صلح و امنیت در منطقه تاکید کرد و افزود: اگر منطقه نا امن باشد،‌ دنیا تحت تاثیر قرار می ­گیرد که مثال بارز آن پیدایش داعش و مشکلات پناهندگی ناشی از آن در سراسر جهان بود.

وی تصریح کرد: ایران کوشش فراوانی برای از میان برداشتن داعش کرد. تلاش های بی وقفه سردار سلیمانی برای محو آنها اقدامی بین المللی در راستای ایجاد صلح محسوب می­ شود و امروز از میان برداشتن سردار سلیمانی یعنی حمایت از داعش.

ابتکار با بیان اینکه ایران قدرت نظامی بسیار زیادی دارد، افزود: رئیس جمهور آمریکا گفته بود که می ­خواهد ۵۲ مکان در ایران از جمله مکان­های فرهنگی را مورد هدف قرار دهد و همین تهدیدهای وی، خسارت ­های زیادی را به کشور ما تحمیل کرد.

وی با بیان اینکه ایران کشوری قوی است اما به­ دنبال تنش نیست، تصریح کرد: تحریم­ های اقتصادی تحمیل شده بر ما، در طول تاریخ بی­ سابقه بوده و کشورهای جهان باید از ایران حمایت کنند.

ابتکار به آموزش زنان کشاورز برای تولید محصولات طبیعی با کاهش سم و کود اشاره کرد و گفت: تا کنون ۴۸ محصول توسط زنان تولید شده و امید است که این رقم بزودی به ۱۰۰ محصول برسد.

سفیر سوئد در ایران نیز در این دیدار ضمن تسلیت و اظهار همدردی با خانواده­ های مسافرین حادثه هواپیمای اوکراینی و اشاره به حضور ۱۷ سوئدی در این پرواز گفت: همکاری هایی در قالب تفاهمنامه و فعالیت ­های مشترک با ایران در دست انجام داریم.

پیتر تیلر همچنین بر ضرورت ایجاد سازوکارهای بین­ المللی برای گفت وگو و طرح مباحث گفتمانی با ایران و نیز اهمیت سازوکار اینستکس و ایجاد توافق مشترک تاکید کرد.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار