چاپ کردن این صفحه


نماینده دادستان: دیواندری نبود به بابک زنجانی بستنی هم نمی‌دادند

  • کد خبر: 2111673
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 08 بهمن 1398

نماینده دادستان: دیواندری نبود به بابک زنجانی بستنی هم نمی‌دادند

استناد نیوز، رسول قهرمانی گفت: نام شما در پرونده بابک زنجانی هم وجود داشته اما می‌گویید من متهم پرونده بابک زنجانی نیستم. شما بابک‌ زنجانی‌سازی کردید. اگر شما نبودید به بابک زنجانی حتی بستنی هم نمی‌دادند و شما زنجانی را ساختید.

به گزارش استناد نیوز، رسول قهرمانی در ادامه جلسه محاکمه علی دیواندری در شعبه اول ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی اظهار کرد: دیواندری می‌گوید در جلسه گذشته تحقیر شده و ادعا کرد که سرمایه‌های اجتماعی هم تحقیر شده و تیر زهرآلود به سمت نظام آمده است اما آقای دیواندری بدانید محاکمه شما به نفع اقتصاد کشور است و نظام نفس راحتی می‌کشد.

نماینده دادستان ادامه داد: دیواندری می‌گوید 250 سند ارائه کرده اما به والله هنوز یک سند هم از سمت او ارائه نشده است. آقای دیواندری می‌گوید کیفرخواست هدفمند بوده و 124 مرتبه اسم ایشان در کیفرخواست آمده است اما چرا آقای دیواندری خودتان در دفاعیات بیش از هزار مرتبه اسم آقای دستغیب را آورده‌اید؟

وی گفت: اینجا فضای عدالت است و من به عنوان نماینده 80 میلیون نفر یقه شما را می‌گیرم و به این موضوع افتخار می‌کنم. شما گفتید هیچ رابطه سری و غیر سری با کسی نداشته‌اید اما چرا با فرد غیر ذی‌سمت ارتباط گرفته‌اید؟ چرا با کسی خارج از تیم قضائی حرف می‌زنید که آن اتفاقات ناگوار رخ دهد.

قهرمانی افزود: می‌گویید مطلعین آمدند و بحث را به حاشیه بردند، من دوست دارم افکار عمومی فیلم جلسات غیررسانه‌ای را ببینند تا مردم متوجه شوند که دیواندری به ‌آن‌ها فشار آورده است.

نماینده دادستان افزود: بفرمایید کدام یک از صحبت‌های من غیرمستند است. شما با ذوق‌زدگی از بازگشت پول صحبت می‌کنید و خوشحال هستید در حالی که ارز مرغوب کشور را دادید و اکنون خوشحال هستید که ملک پس داده‌اید. نفتی که ثروت کشور بوده را هدر داده ‌اید و اکنون خوشحال هستید که یک دکل قراضه به عنوان اضافه پول برگردانده‌اید.

نماینده دادستان ادامه داد: می‌گویید کیفرخواست از روی بغض تنظیم شده اما شما همه جا برای اعمال نفوذ رفتید. آقایان حتی در خبرنگاران هم نفوذ کردند و مدیر روابط عمومی آقای دیواندری هر روز با خبرنگاران تماس می‌گیرد. حتی نمایندگان مجلس هم با من تماس گرفتند و گفتند شما با آنها لابی‌گری داشتید.

قهرمانی گفت: در سه پرونده متشکل از باختری، فلاحتیان و ماجرای کشتی بیش از 660 میلیون دلار ارز از بانک‌های پارسیان و ملت رفته است که در مجموع آنها، نه مصوبه‌ای وجود داشته و نه قراردادی موجود است و هیچ یک از اعضای هیأت مدیره هم از این موضوع خبر نداشته‌اند. اگر تحریم بودید چگونه ایتالیا رفته‌اید؟ شما برای من از مدیر کنسولگری نامه آوردید نه از وزارت امور خارجه. زمانی که قرارداد برجام نوشته شد شما از تحریم خارج شدید اما با خروج ایالات متحده و اروپا از برجام باز هم نام افرادی که قبلا در تحریم بودند در تحریم‌ها قرار گرفت اما اسمی از شما در لیست تحریمی‌ها نیامد.

وی تصریح کرد: نام شما در پرونده بابک زنجانی هم وجود داشته اما می‌گویید من متهم پرونده بابک زنجانی نیستم. شما بابک‌ زنجانی‌سازی کردید. اگر شما نبودید به بابک زنجانی حتی بستنی هم نمی‌دادند و شما زنجانی را ساختید. میان افراد تفاوت قائل نمی‌شوم و دستغیب و بزرگ‌تر از او را هم در برابر عدالت محاکمه می‌کنم.

نماینده دادستان اضافه کرد: مسائل شخصی خود و خصومتی که با دستغیب دارید را وارد پرونده نکنید. چگونه شما 6 ماه قبل از آن که قراردادی امضا کنید به دستغیب پول دادید اما در بهمن ماه قرارداد بسته شد که البته این پول هم به سعادتی داده شده است.

telegram estenadnews