اشتباه خلبان دلیل بروز سانحه برای هواپیمای ایران ایر

  • کد خبر: 2111723
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 12 بهمن 1398

استناد نیوز، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه‌ای از خارج شدن هواپیمای ایرباس این شرکت از سطوح پروازی خبر داده و به طور تلویحی اشتباه خلبان را عامل بروز سانحه برای هواپیمای مذکور اعلام کرده است.

به گزارش استناد نیوز، صبح امروز یک فروند هواپیمای ایرباس 319 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پس از فرود در فرودگاه کرمانشاه دچار سانحه شد. مدیر روابط عمویم سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره گفته بود: پرواز تهران-کرمانشاه حدود ساعت 6 صبح امروز در زمان فرود در فرودگاه کرمانشاه به دلیل نقص چرخ جلو دچار سانحه شد.

ای در حالی است که هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه‌ای با تایید خروج هواپیمای ایرباس این شرکت از سطوح پروازی فرودگاه کرمانشاه دلیل آنرا کاهش دید و پوشیده شدن محوطه پارگینگ فرودگاه به دلیل بارش برف و کولاک اعلام کرده است.

در این اطلاعیه آمده است؛ « به اطلاع می‌رساند صبح امروز (12 بهمن ماه سال جاری) پرواز 283 "هما" از تهران به مقصد کرمانشاه، پس از نشستن هواپیما در باند فرودگاه کرمانشاه، به دلیل برف و کولاک شدید، در زمان ورود به محوطه پارگینگ به جهت پوشیده بودن محوطه از برف و به علت کم شدن دید به حداقل ممکن، هنگام خروج هواپیما از باند و ورود به پارکینگ، چرخ جلوی هواپیما وارد چمن کنار پارگینگ می شود.»

به گزارش تسنیم پیگیری‌ها حاکی از آن است که دید افقی در زمان فرود هواپیمای ایرباس ایران ایر به زیر 300 متر کاهش یافته است. در اطلاعیه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز به طور تلویحی به اشتباه خلبان باعث بروز سانحه برای این هواپیما اشاره شده است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار