• مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور :

۹۳ درصد فعالیت بهزیستی برون سپاری شد

  • کد خبر: 2111737
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 13 بهمن 1398

استناد نیوز - مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور گفت که تاکنون ۹۳ درصد از فعالیت این سازمان برون سپاری و به بخش خصوصی واگذار شده است.

 

 به گزارش استناد نیوز، دکتر کاظم نظم‌ده روز یکشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید بهزیستی مازندران در ساری با اعلام این که بهزیستی در واگذاری فعالیت به بخش خصوصی در بین دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی رتبه برتر کشور را دارد ، افزود : در حال حاضر ۴۵ هزار مرکز و موسسه خیریه در کشور در قالب بخش خصوصی وظایف این سازمان را در حوزه سالمندان ، کودکان بدسرپرست ، معلولان و سایر حوزه ها انجام می دهند.

وی ایجاد اشتغال و رسیدگی بهتر را از مزیت های برون سپاری کارها به بخش خصوصی برشمرد و توضیح داد : اگر به طور میانگین در این موسسات حدود ۱۰ نفر اشتغال داشته باشند ، با برون سپاری فعالیت های بهزیستی ۴۵۰ هزار ایجاد اشتغال شده است.

نظم ده آمار نیروهای بهزیستی در سراسر کشور را حدود ۲۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت : بهزیستی برای پرداخت حقوق همین تعداد نیز مشکل دارد ضمن این که هم‌اکنون‌ نیروهای این سازمان کمترین میانگین حقوقی را در بین کارمندان دولت می گیرند.

وی گفت : سازمان تلاش می کند تا این مشکل حقوقی را با توجه به سختی کار در سازمان رفع کند.

پیشتازی در اجرای قانون تعارض

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور همچنین از اجرای قانون تعارض مسئولیت ها در این سازمان خبر داد و گفت : ما در اجرای این قانون در سطح کشور پیشتازیم .

وی افزود : حدود یکهزار و ۳۰۰ کارشناس مسئول و مدیر مورد نظر قانون قرار گرفتند که مدیرکل بهزیستی مازندران نیز یکی از این مدیران بود.

او ادامه داد : طبق قانون این افراد باید یکی از مدیریت دولتی و خصوصی مرتبط با بهزیستی را قبول کنند و اجباری در آن وجود ندارد.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد بهزیستی کشور گفت : بهزیستی در اجرای این قانون پیشتاز است ‌و ابراز امیدواری کرد تا این قانون در سایر سازمان ها و وزارتخانه های کشور اجرایی شود.

در پایان این نشست دکتر فرزاد گوهردهی به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی مازندران معارفه و جانشین دکتر جمال باقری نسامی شد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار