• مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده مازندران:

تشکیل ۶۰ سمن حوزه زنان و خانواده در مازندران

استناد نیوز- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده مازندران از تشکیل و فعالیت ۶۰ سمن در حوزه زنان و خانواده در استان خبر داد.

 

 به گزارش استناد نیوز، سمیه قاسمی طوسی   با بیان اینکه سمن‌ها نقشی مهم و محوری در تدبیر چالش‌ها و مشکلات حوزه بانوان استان دارند، به پیچیدگی جوامع در دنیای مدرن اشاره و خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی و با وجود مشکلات متعددی که جامعه زنان با آن دست به گریبان است بهترین گزینه ما کمک خواستن از مردم و سازمان‌های مردم نهاد است که می‌تواند بازوان توانمندی برای بخش دولتی باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در ادامه به حمایت استاندار از برون سپاری تکالیف و کمک گرفتن از سمن‌ها و تشکل‌ها اشاره کرد و گفت: در حوزه زنان و خانواده، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، امور خیریه و تهیه و تأمین جهیزیه، سلامت و حقوق شهروندی بیش از ۶۰ سمن دارای مجوز فعالیت در استان هستند.

وی همچنین گفت: این سمن‌ها به دلیل بهره مندی از متخصصان و افراد دلسوز و همچنین فعالان زنی که عاشقانه پیگیر مشکلات هم نوعان و هم جنسان خود هستند، یکی از ابزارهای مهم بخش دولتی در شناسایی دقیق چالش و مشکلات حوزه زنان و کودکان محسوب می سوند.

قاسمی طوسی در پایان به توجه ویژه دولت به نقش آفرینی بیشتر سمن‌ها اشاره کرد و گفت: با تدبیر معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری، دوره توان افزایی مخصوص تشکل‌ها و سمن‌های تخصصی حوزه بانوان در تهران برگزار شد و ۱۵ نماینده از این سمن‌ها در دوره مورد نظر شرکت کردند که به اعتقاد من می‌تواند نتایج مطلوبی داشته باشد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار