• با تصویب نمایندگان مجلس؛

حقوق بازنشستگان از اول فروردین 96 افزایش می یابد

براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی دولت دولت می تواند در جهت همسان سازی حقوق ها و کاهش اختلاف درآمدی اقدام نماید

به گزارش استناد نیوز، در نشست علنی عصر امروز 10 اسفند مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1396 کل‌‌کشور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند الحاقی 1 تبصره ۱۲ را به تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه دولت مجاز است اعتبار ردیف ۱۲۰-۵۵۰۰۰۰ جدول شماره(۹) این قانون را برای افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح که دریافتی ماهانه آنها کمتر از بیست میلیون ریال است، براساس آیین‌نامه اجرائی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، اختصاص دهد.

در صورت مکفی نبودن اعتبار پیش‌بینی‌شده در ردیف مذکور، دولت می‌تواند منابع هدفمندی یارانه‌ها فقط از محل پرداخت نقدی یارانه ها به خانواده نسبت به تأمین اعتبار اقدام نماید.

صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مکلفند افزایش احکام حقوقی سال ۱۳۹۶ بازنشستگان ذی‌نفع ناشی از اجرای این حکم را از اول فروردین سال ۱۳۹۶ اعمال نمایند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
  • سید مجتبی کبودیان

    بسم تعالی
    ارتش با قامتی استوار در 8 سال دفاع مقدس پوزه کشورهای بلوک شرق و غرب تا دندان مسلح را به خاک مالید داعش که عددی نیست در برابر ایران ما

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار