• در فاصله ای کوتاه از بیانیه اول

بیانیه دوم احمدی نژاد علیه دولت روحانی منتشر شد / سکوت محمود احمدی نژاد شکست؟

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران بار دیگر دست به قلم شد و علیه دولت روحانی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نوشت

به گزارش استناد نیوز، به نظر می رسد محمود احمدی نژاد با نوشتن دو بیانیه طوالانی در فاصله ای اندک سکوت خود را شکسته است! رئیس جمهور سابق ایران که چند روز پیش در بیانیه ای مفصل ادعای خالی بودن خزانه دولت را هدف انتقاد خود قرار داده بود در بیانیه جدید خود ادعای خالی بودن انبار کالاهای اساسی در زمان مذاکرات هسته ای را موضوع انتقاد قرار داد.


متن دومین بیانیه احمدی نژاد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم.
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیرانصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه.

ملت بزرگوار ایران.
با سلام و تحیات الهی، آرزومند سلامت و عزت برای شما، همه موحدان، صالحان، عدالت طلبان و آزادیخواهان جهان هستم.

در گزارش اول تشریح ادعای خالی بودن خزانه در آستانه مذاکرات هسته‌ای را به عرض ملت شریف رساندم و به لطف الهی به مرور به دیگر ادعا‌ها از جمله بدهکار بودن دولت، یارانه ها، فساد، مواضع هسته‌ای و درآمد ارزی نیز خواهیم پرداخت. انشاءالله.

دوم: خالی بودن انبارهای کالاهای اساسی در کشور.

در آستانه مذاکرات هسته‌ای اعلام شد که در روز تحویل دولت، انبارهای کالاهای اساسی کشور به ویژه گندم خالی بوده است و در برخی مناطق فقط برای سه روز و دیگر کالا‌ها حداکثر یک هفته ذخیره وجود داشته است و ادعا شد که دولت فعلی توانسته است وضع را مدیریت و از بروز بحران جلوگیری نماید.

نکات زیر قابل توجه است:

بنا بر اعلام رسمی سازمان غله، در هفته قبل از ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ یعنی آغاز دولت جدید بیش از ۳، ۲۰۰، ۰۰۰ (سه میلیون و دویست هزار) تن گندم و حدود یک سوم مصرف سال کشور فقط در سیلوهای وزارت بازرگانی ذخیره بوده است. از آنجا که با اجرای هدفمندی یارانه‌ها دولت بخش مهمی از خرید گندم را به کارخانجات آرد و دیگر مصرف کنندگان عمده سپرده بود، همزمان مقدار قابل توجهی گندم در انبارهای کارخانجات آرد و دیگر مصرف کنندگان ذخیره بود.

به علاوه مرداد ماه اوج فصل خرید گندم است و در مرداد ۱۳۹۲ میلیون‌ها تن گندم در دست خرید و حمل به سیلو‌ها بوده است.
دولت دهم برای افزایش امنیت تامین انواع کالاهای اساسی در شرایط تحریم، در زمان تحویل دولت، حداقل نیاز شش ماه کشور را خریداری و بخش مهمی از آن را ذخیره کرده بود.
به علاوه با تصمیم ستاد تدابیر ویژه اقتصادی، برای افزایش ذخیره تا یک سال، دولت دهم اقدامات لازم و سفارشات خرید را انجام داده بود.

این همان کاری بود که رییس محترم دولت فعلی، قبل از شروع به کار رسمی به آن اعتراض کرده بودند و دوستان ایشان با سر و صدای رسانه‌ای و تبلیغاتی مدعی شده بودند که دولت دهم در حال خالی کردن صندوق توسعه ملی است. اعتراض ایشان موجب توقف روند خرید کالاهای اساسی اضافه شد. اما پس از اطلاع یافتن ایشان از درستی کار که فقط برای کمک به مردم و دولت بعد بوده است، با اصرار خواستند که کار ادامه یابد و در اواخر دولت قبل بیش از ۲ میلیارد دلار دیگر کالا خریداری شد.

در بهترین شرایط و بدون هیچگونه مانع در جابجایی ارز در بانک‌های بین المللی و بدون موانع تحریم و با بهترین تیم کاری، سریعترین روند خرید یک کالای اساسی و حمل به بنادر و انتقال به انبار‌ها حداقل سه ماه طول می‌کشد.

سوال جدی این است که هدف از طرح این ادعای نادرست در آستانه مذاکرات هسته‌ای چه بوده و از این رهگذر چه خساراتی به منافع ملی وارد شده است؛ و سوال دیگر اینکه دولت فعلی با کدام مکانیزم ظرف سه روز یا یک هفته آن هم با خزانه خالی توانسته است انبار‌ها را پر کند و از بروز بحران جلو گیری نماید.

خادم ملت ایران
محمود احمدی نژاد

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
  • اكبر

    مشكل احمقي نژاد اينه كه همواره در حال توهمه!

  • آرش

    آقای احمدی نژاد، بفرمائید که چه بر سر هشتصد میلیارد دلار پول بیت المال آمد که در دوره ریاست جمهوری شما به خزانه کشور بازنگشت آمد؟؟؟ آقای احمدی نژاد افشاگری کنید!!!! نترسید! اگر صداقت داشته باشید و با مردم ایران رو راست باشید، آنها از شما پشتیبانی خواهند کرد.

  • سینا

    به جای این حرص خوردنا قرصاتو بخور بخواب مموتی. بخواب باباجون. بخواب...

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار