• آیت الله موحدی کرمانی

در خطبه های نماز جمعه امروز تهران؛ تجربه مذاکره با آمریکا یکبار کافی بود / غفلت در انتخابات مجازات سنگینی دارد

  • کد خبر: 211523
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: جمعه, 27 اسفند 1395

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی: عربستان ایران را بزرگترین حامی تروریست می خواند درحالی که خود سیل خون در یمن به راه انداخته است. اگر به ظلم خود ادامه دهند نابود خواهند شد و این مختص عربستان نیست.

به گزارش استناد نیوز، خطیب جمعه موقت تهران در خطبه های نماز این هفته با اشاره به نزدیک شدن به سال جدید گفت: باید یک محاسبه‌ای کنیم که در یکسال گذشته چه کرده‌ایم و چقدر ارتقا داشته‌ایم. باید به فکر ضعفا و مستضعفین بود. این موضوع یکی از شرایط استقبال از عید نوروز است و باید همه مهربان باشیم و همدیگر را دوست بداریم. حتی در آیات قرآن در مورد دوست داشتن حیوانات هم توصیه شده  است.

وی افزود: باید دل مهربان داشته باشیم که در نقطه مقابل آن ظلم قرار دارد. وای بر حال کسی که به مردم ظلم و ستم کند و وای بر حکومتی که اساس‌اش ظلم باشد. حکومت با ظلم باقی نخواهد ماند. قضات محترم توجه کنند مبادا حقی از مظلوم پایمال شود.

 

آیت الله موحدی کرمانی در خصوص برجام و بد عهدی آمریکا هم گفت: قرار بود بعد از برجام همه تحریم‌ها برداشته شود و نشد بلکه تحریم‌های دیگری به بهانه‌های امنیتی اضافه شد. حالا آمریکا می گوید بیایید در مورد منطقه گفت‌وگو کنیم؛ عجیب است کسی که به تعهداتش پایبند نبوده چطور می‌گوید باید گفت‌وگو کرد. برجام به عنوان یک تجربه بی‌اعتمادی به آمریکا را ثابت کرد و نیازی به تجربه دیگری نیست.

 

وی همچنین با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: مساله اقتصاد مقاومتی از مسائل مهم کشور است انتظار می‌رود به آن در بعد اقدام و عمل بیشتر توجه شود رهبری فرموده‌اند ادامه وضع فعلی تولید داخلی یعنی بیکاری و این دیگر ربطی به آمریکا ندارد. مسئولان برای این بیکاری خانمان‌سوز فکری کنند. اثر سمینارها و جلسات برای رفع مشکلات مردم چیست نکند تنها حرف باشد و عملکرد هیچ، مشکلات معیشت مردم دغدغه عمیق رهبری و مجلس خبرگان است.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران در رابطه با ضرورت وحدت میان دولت و ملت تصریح کرد: وحدت دولت و ملت محبت فی مابین است. ارتباط مردم با دولت باید آسان شود . مبادا فاصله ای بین آن‌ها بیفتد. البته زندگی اشرافی صاحبان قدرت آن‌ها را از مردم جدا می‌کند و این فاجعه است. باید همه ما از رهبر عالی قدر ساده زیستی را یاد بگیریم.

 

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که دزدان بین‌المللی اموال مردم را غارت می‌کنند و دم از امانت می‌زنند و به جهان هشدار می‌دهند که مواظب باشید غارت نشوید. به تعبیر مقام معظم رهبری آمریکا می‌خواهد همه چیز را بگیرد و هیچ چیز ندهد. وزیر خارجه انگلیس با کارنامه سیاه حقوق بشری‌اش خود را ارتقا دهنده حقوق بشر در جهان قلمداد می‌کند و این بی شرمی آنهاست.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه عربستان درباره ایران گفت: این فرد ایران را حامی اصلی تروریسم در جهان می‌خواند در حالی که کشورش در یمن سیل خون به راه انداخته و کودک‌کشی کار روزانه او است. قرآن می‌خوانند اما خبری از عمل به قرآن نیست.

موحدی کرمانی یادآور شد:‌ ما اگر عملی انجام می دهیم برای حمایت از مظلوم است. قرآن می گوید به داد مظلوم برسید. حالا اینها می گویند ایران در صدد نابودی عربستان است. ما به شما می گوییم ظلم و ستم خودتان شما را نابود می‌کند . نصیحت می کنم که این آقایان دست از ظلم بردارند وگرنه به دست خودشان نابود خواهند شد.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: آقایان را نصیحت می‌کنم که دست از ظلم بردارید وگرنه به دست خود و مظالم‌تان نابود خواهید شد. البته این منحصر به عربستان نیست. مجامع‌ بین‌المللی نیز با سکوت در مقابل این جنایات در یمن اعتبار خودشان را از دست داده‌اند.

 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه باید به کشور خودمان بیاندیشیم گفت:‌ رهبر معظم انقلاب فرموده اند چهار چیز یعنی ایمان و معرفت، قدرت علمی، اقتصاد مقاوم و حفظ عزت ملی عناصر قدرت کشور ما هستند. ایرانی که در دیکتاتوری پهلوی ذلیل آمریکا بود امروز به برکت همین چهار عنصر به قدرت منطقه تبدیل شده است.

وی با ابراز تاسف از حوادث ایجاد شده در مراسم چهارشنبه سوری گفت:‌ چهارشنبه سوری با همه خطراتش ، تلفات و چشم کور کردن ها و عضو از دست دادن ها گذشت. نمی دانم تا کی باید شاهد این صحنه باشیم. دنیا در این مورد چه می گوید؟ از طرفی ما را ملتی رفیع می شناسد که همه نقشه دشمنانش را نقش بر آب کرده است از طرفی دیگر ناگهان صحنه های چهارشنبه سوری را می بیند که با این اعمال جاهلانه انسانها می سوزند. من پیشنهاد می دهم که مسئولان فکری بکنند تا شاهد این حوادث نباشیم.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه سخنان خود پیرامون فرهنگ دینی اظهار داشت: استفاده غلط از فضای مجازی باعث شده اعضای خانواده از یکدیگر جدا شوند، خانواده‌ها متلاشی شوند و آمار طلاق رو به افزایش رود. باید فضای مجازی را پر از معارف دینی و بصیرت سیاسی کرد که در این زمینه وظیفه نخبگان سنگین است. 

 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات سال 96، گفت: انتخابات روز امتحان بزرگ و سرنوشت‌ساز است که سرنوشت 4 ساله کشور را رغم می‌زند، روز ادای امانت الهی است حال می‌خواهیم امانت را به دست چه کسی بدهیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: باید در شناخت اصلح سعی بلیغ کنیم، غفلت از این امر مجازات سختی در قیامت خواهد داشت باید معیارهای اصلح بودن را شناخت و براساس آن رای داد و دیگران را هم روشن کرد. غفلت در این امر بزرگ مجازاتی بزرگ دارد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار