رونمایی بنای یادبود آرامگاه هنرمند کُردستانی در زادگاهش

بنای یادبود حنجره طلایی کُردستان «سیدعلی اصغر کُردستانی» در زادگاه این هنرمند در روستای صلوات آباد سنندج رونمایی شد.

به گزارش استناد نیوز ، بنای یادبود آرامگاه «سیدعلی اصغر کُردستانی» یکی از مفاخر عرصه موسیقی کردستان، امروز جمعه(27 اسفند) با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و چهره‌های فرهنگی و هنری در زادگاه این هنرمند در روستای «صلوات آباد» سنندج رونمایی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی کردستان و فرماندار سنندج از جمله مسئولانی بودند که در این برنامه حضور داشتند و به ارائه سخنانی در ارتباط با مرحوم سید علی اصغر کردستانی پرداختند.

در این مراسم چهره‌هایی همچون نوه مرحوم سید علی اصغر کُردستانی، پیام عزیزی خواننده آهنگ‌های عرفانی و دیگر چهره‌های فرهنگی و ادبی و دوستداران موسیقی کُردی هم گرد هم آمده بودند تا ارادت خود را به این خواننده آواهای ماندگار اعلام کنند.

در ادامه این مراسم، نوه این خواننده نام آوازه روستای صلوات آباد سنندج، قطعه‌ای از کارهای برجسته پدربزرگ خود را اجرا کرد و بنای یادبود توسط مسئولان رونمایی شد.

سیدعلی‌اصغر کردستانی (باباشهابی) (زادهٔ ۱۲۵۰ شمسی در روستای صلوات‌آباد سنندج - درگذشتهٔ ۱۳۱۵ در صلوات‌آباد سنندج) خوانندهٔ کرد و از اساتید آواز است که وسعت صدا و تحریرهای ریز پی‌درپی در صدای اوج، از ویژگی‌های آواز اوست. از وی قطعاتی ماندگار به‌جای مانده‌ است که هنوز هم مورد استفاده اهالی فرهنگ و هنر و موسیقی است.

منبع:ایسنا

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟
 • 2554 Votes
  بله، کاملا راضی هستم
  14.78%
 • 5516 Votes
  می توانستند عملکرد بهتری داشته باشند
  31.92%
 • 9212 Votes
  خیر، اصلا راضی نیستم
  53.3%
← Back
Total 17282 Votes

insta35065126

telegram405412

آخرین اخبار