مجموع اقامتگاه‌های بوم گردی اردکان به چهار اقامتگاه رسید

همزمان با روزهای منتهی به سال جدید، سه اقامتگاه بوم‏‏ گردی در اردکان افتتاح شد.

به گزارش استناد نیوز ، فاطمه دانش یزدی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در حاشیه افتتاح یکی از این اقامتگاه‎ها، گفت: راه‌اندازی اقامتگاه‎‎های بوم‌گردی، یکی از طرح‌های ویژه سازمان میراث فرهنگی و اداره کل استان در راستای توسعه گردشگری در روستاها، مناطق دارای چشم‎‎انداز و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی است و هدف از ایجاد این اقامتگاه‎‎ها ترویج آداب و رسوم سنتی و احیای بافت‎‎های تاریخی و خانه‎‎های قدیمی جهت اسکان گردشگران است.  دانش یزدی افزود: اقامتگاه بوم گردی نوعی از محل‎‎های اسکان برای مسافران است که برخلاف هتل‎‎ها که ویژگی یکسانی دارند، دارای ویژگی خاص محیطی خود بوده و به نوعی اقامتگاهی بومی و محلی است که عمدتاً در خانه‎‎های قدیمی بازسازی شده و با شیوه‌ ای که مطلوب برای مسافران باشد اداره می شوند.

این مقام مسئول با بیان این که اقامتگاه‎‎های بوم‌گردی استان در سطح بافت‎‎های تاریخی شهرستان‌های یزد، اردکان، میبد، ابرکوه و چند روستای استان مستقر هستند و هریک از این اقامتگاه‎‎های بوم‎‎گردی خدمات خاصی را ارائه می‌دهند.

دانش یزدی گفت: بوم‎‎گردی یا اکوتوریسم یعنی احترام به گذشته و حال حاضر مردمانی که از سال‌ها قبل در یک زیست بوم خاص زندگی می‎‎کنند.

گفتنی است، شهرستان اردکان با افتتاح این سه مرکز بوم‎‎گردی مجموع اقامتگاه‎‎های بوم‎‎گردی خود را به چهار رساند و تا پایان سال 96 بیش از دو مرکز دیگر نیز به مجموع آنها اضافه خواهد شد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار