• خط و نشان فراکسیون امید

حمایت قاطع فراکسیون امید از تکرار نایب رئیسی علی مطهری در مجلس

اگر فراکسیون مستقلین به کف خواسته‌های ما تمکین نکند، فراکسیون امید لیست مستقلی برای همه ارکان هیئت رییسه مجلس ارائه خواهد کرد تا پیام مثبتی از مجلس جامعه صادر شود.

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این فراکسیون روی علی مطهری معامله نخواهد کرد گفت که اگر توافق با فراکسیون مستقلین بر سرخواسته‌های حداقلی فراکسیون امید حاصل نشود این فراکسیون لیست جداگانه‌ای برای هیئت رییسه ارائه خواهد کرد.

 

الیاس حضرتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پس از دیدار جمعی از اعضای فراکسیون امید با آقای خاتمی پایداری‌ها به دنبال جمع کردن نامه‌ای علیه افراد حاضر در این دیدار بودند اما بعد از اینکه دیدند کار پیش نمی‌رود علیه اعضای هیئت رییسه مجلس که در این دیدار حاضر بودند به ویژه آقایان وکیلی و مطهری، به هیئت نظارت بر نمایندگان شکایت بردند که این امر به نتیجه نرسید، اما در آستانه انتخابات هیئت رییسه مجلس بار دیگر شاهد بودیم آن‌ها این موضوع را مطرح کردند که به این بهانه آقای مطهری از نائب رئیسی مجلس حذف شود.

 

وی با بیان اینکه حضور علی مطهری در جایگاه نائب رئیسی مجلس خط قرمز فراکسیون امید است، گفت: به اعتقاد ما جریانات سیاسی داخل مجلس نمی‌توانند با هیچ بهانه‌ای اقدام به حذف آقای مطهری کنند. آقای مطهری تابلو و برند مجلس و نشانه آزادگی و حریت و سروبلند قامت مجلس است که ما حاضر نمی‌شویم روی ایشان معامله کنیم. در واقع کف مطالبه ما حفظ وضع فعلی است اما حساب ویژه‌ای برای آقای مطهری قائل هستیم.

 

حضرتی با اشاره به تشکیل گروه تعامل در فراکسیون امید برای مذاکره با فراکسیون‌های دیگر بر سر موضوع انتخابات هیئت رییسه مجلس گفت: در جلسه اول که با حضور آقای جلالی برگزار شد مقرر شد رییس و نواب رییس حفظ شوند و در باقی ترکیب تغییراتی رخ دهد از جمله حضور یک خانم و یک نماینده اهل سنت. از همان ابتدا هم آقای جلالی به ما اصرار می‌کرد با آقای لاریجانی دیدار کنیم.

 

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در جلسه سوم فراکسیون امید با مستقلین مجددا مقرر شد رییس و نواب رییس مجلس ثابت بمانند، چهار نماینده از فراکسیون امید چهار نماینده از فراکسیون مستقلین و یک نفر مرزی الطرفین انتخاب شود. اما بعد متوجه شدیم همه این پیشنهادات بیهوده بوده است.

حضرتی اضافه کرد: اگر فراکسیون مستقلین به کف خواسته‌های ما تمکین نکند، فراکسیون امید لیست مستقلی برای همه ارکان هیئت رییسه مجلس ارائه خواهد کرد تا پیام مثبتی از مجلس جامعه صادر شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار