• سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرد:

اقدامات انتظامی تا انفصال خدمت در خصوص افراد با حقوق نجومی

محسنی اژه ای درخصوص برخورد با کسانی که حقوق نامتعارف دریافت کرده اند گفت: برخی ممکن است انفصال خدمت شوند برخی باید اقدام انتظامی در موردشان صورت گیرد و عده ای فقط باید پول را برگردانند.

 

 

 غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در یکصدمین نشست خبری با خبرنگاران در خصوص حقوق های نجومی افزود: با توجه به این که معاون اول رئیس جمهور پیگیر این موضوع هستند تا کسانی که این مشکل را دارند پرونده هایشان بررسی و پول هایی گرفته اند برگشت داده شود و البته ما نمی دانیم این اقدام تا چه حدی صورت گرفته و نمی دانیم چه قدر پول برگشت داده شده است اما موضوع توسط دولت در حال بررسی است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین سازمان بازرسی کل کشور دو اقدام در خصوص حقوق های نجومی دارد که در یکی از آنها این سازمان مستقیم براساس اختیارات قانونی که دارد وارد شده و از اعضای هیات مدیره و مدیران سطوح بالا تک به تک به عنوان خود اظهاری لیستی از آنها می گیرد و پس از آن راستی آزمایی می کند و تا کنون 4 تا 5 لیست از دستگاه ها گرفته است.
وی با بیان این که راستی آزمایی زمان بر است ادامه داد: در اقدام دوم این سازمان نامه ای به دستگاه ها وزارتخانه ها نوشته است که از مدیران اطلاعات لازم را دریافت کند.
محسنی اژه ای گفت: دادستان کل کشور نیز اقدام مشابهی در این زمینه دارد که منتظر پاسخ دستگاه ها است همچنین کارگروهی از نمایندگان دادستان، معاون اول قوه قضاییه و معاونت حقوقی قوه قضاییه تشکیل شده و قرار شد نمایندگان این گروه ها از چند منظر موضوع را بررسی کنند و پس از این که اطلاعات کافی از سوی سازمان بازرسی، دولت و دادرسانی رسید نتیجه گیری کنند.
وی خاطرنشان کرد: برخی از این ها باید مجازات شوند، حقوق برگردانده شود، برخی ممکن است انفصال خدمت شوند، برخی باید اقدام انتظامی در موردشان صورت گیرد و عده ای فقط باید پول را برگردانند البته چون اینها متعدد هستند کارگروه در حال رسیدگی به این موضوع است.
معاون اول قوه قضاییه گفت: دولت برای پرداخت حقوق سقفی در نظر گرفته است که کارگروه در حال ارائه راهکارهای اجرایی در این زمینه است.
telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار