• دکتر نوبخت؛

افزایش 5 برابری سطح معیشت اقشار پایین جامعه برنامه دولت است / دولت می تواند یارانه فقرا را سه برابر نماید

  • کد خبر: 211784
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 08 خرداد 1396

دولت دوازدهم در نظر دارد برای افزایش ۵ برابری سطح معیشت ۱۰ میلیون نفر از اقشار فقیر جامعه اقدامات اساسی انجام دهد که منابع مالی آن از هدفمندی یارانه ها تامین شود

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که در برنامه انتخاباتی دولت دوازدهم به صراحت آمده است که قصد دارید در یک دوره 4 ساله سطح معیشت 10 میلیون نفر از اقشار فقیر جامعه را 5 برابر کنید که این کار به منابع بسیار زیادی احتیاج دارد، این منابع را از کجا و از چه محلی تأمین می‌کنید، اظهار داشت: اکنون یارانه و مستمری‌ این قشر 3.4 برابر شده است.

وی در ادامه افزود: هنگامی که درباره افزایش یارانه صحبت می‌کنیم گاهی این حرف در خصوص اقشار آسیب‌پذیر و کم درآمد است که شامل افراد تحت پوشش می‌شود که این افراد حدود 10 تا 12 میلیون و حداکثر 15 میلیون نفر هستند درحالی که ما اکنون داریم به 75 میلیون نفر یارانه می‌دهیم، آنچه که انتقاد ما به سایر دوستان بود، این بود که اگر شما می‌خواهید یارانه‌ها را سه برابر کنید، این کار اصلاً امکان‌پذیر نیست، اما اینکه یارانه این گروه و اقشار را سه برابر کنیم کاملاً قابل تأمل است.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: یعنی ما به راحتی می‌توانیم در یک دوره 4 ساله در یک دولت، این کار را انجام دهیم، امسال یارانه این قشر را سه برابر کردیم و مشکلی وجود ندارد و برای سال آینده هم می‌توانیم این مقدار را افزایش دهیم و به‌راحتی می‌توانیم سه برابر دیگر هم کنیم. چون اینها ارقام زیادی نیست. این کار از محل بودجه قابل انجام است.

نوبخت در پاسخ به این سوال که این منابع قرار است از چه محلی تامین شود، گفت: این منابع از محل هدفمندی است، قیمت حامل انرژی افزایش پیدا نخواهد کرد و موضوع هدفمندی را نیز باید مدیریت کنیم.

 

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار