• در ضیافت افطار با خانواده دولت؛

روحانی: این دولت بسیاری از آرزوهای ملت را براورده کرد / جهانگیری: باید به سرعت به سمت توسعه کشور گام برداریم

رییس‌جمهور در مراسم ضیافت افطار با خانواده دولت، ضمن اشاره به حماسه انتخابات گفت: پیروز حقیقی در این انتخابات مهم، رقابتی و در شرایط خاص که در معرض جهانیان بود، ملت بزرگ ایران و رهبری معظم انقلاب بودند.

به گزارش ایسنا،‌ حسن روحانی شامگاه چهارشنبه با اشاره به ضرورت رعایت صبر و تدبیر در همه عرصه‌های اجتماعی اظهار داشت: انتخابات نیز یکی از آزمایش‌های خداوند برای جامعه ماست که دارای ابعاد فراوان سیاسی، اجتماعی و بین‌المللی است و ملت ما در این آزمایش در برابر دنیا و جهانیان بسیار سربلند شد.

روحانی افزود: پیروز حقیقی در این انتخابات مهم، رقابتی و در شرایط خاص که در معرض جهانیان بود، ملت بزرگ ایران و رهبری معظم انقلاب بودند.

رییس‌جمهور با اشاره به این که مردم در این انتخابات با حضورشان آن چه در دل داشتند را بیان کردند، خاطرنشان کرد: ما در مسیر رسالتی که بر دوش گرفته‌ایم، صبر و استقامت خواهیم داشت و البته روزه‌داری نیز تمرین صبر است که به ما یاد می‌دهد که چگونه در برابر سختی‌ها مقاومت کنیم.

وی با اشاره به این که اعضای دولت طی فعالیت چهار ساله دولت یازدهم بسیار تلاش کرده و در برابر حملات، مشکلات و ناملایمات صبور بودند،‌ گفت: تحمل تهمت و حرف ناروا خیلی سخت و مشکل است اما ماه رمضان به ما می‌خواهد یاد بدهد که اگر در برابر ناملایمات صبر و تحمل کنیم آن وقت خداوند اجر می‌دهد.

روحانی با تقدیر از تلاش مسئولین دولت و خانواده آنها که در این مدت با اقدامات خود آرزوهای دیرین ملت را برآورده کردند، اظهار داشت: خودکفایی در گندم و صادرات آن و نیز خودکفایی در گازوییل و به زودی بنزین از آرزوهای مردم بود که در این دولت برآورده شد.

رییس‌جمهور دستیابی به رشد اقتصادی ۸ درصدی، تورم تک‌رقمی، تجارت آزاد با دنیا و تولید و صادرات نفت را از دیگر آرزوهای محقق شده توسط دولت دانست و گفت: صادرات نفت و میعانات در فروردین و اردیبهشت امسال تقریبا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه بوده است. ما بازار خود را به دست آوردیم و حق ملت را بازستاندیم و این آرزوی مردم بود.

رییس‌جمهور با تقدیر از تلاش‌ها و فداکاری‌های خانواده اعضای دولت از معاون اول رییس جمهور به خاطر خدمات ارزنده و فداکاری که در عرصه انتخابات برای ملت و آینده کشور انجام داد، تجلیل کرد.

 

پیش از سخنان رییس‌جمهور، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور در سخنانی با تبریک موفقیت روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری گفت: ملت ایران در این انتخابات کاری تاریخی و ارزنده کرد. هنوز برخی صحنه‌های انتخابات آشکار نشده و همه برنامه ها گفته نشده است. امروز دولت اصرار دارد تا به سرعت در فضای بعد از انتخابات قرار گرفته و به سمت کار، پیشرفت و توسعه کشور گام بردارد.

جهانگیری با بیان این که برخی در دوران انتخابات به دنبال پاک کردن صورت مسائل اتفاق افتاده در کشور بودند، ‌خاطرنشان کرد: دکتر روحانی در ایام انتخابات به نحو مطلوب و آن طور که شایسته ملت ایران بود، درخشیدند و توانستند صحنه حال و آینده کشور را به درستی برای مردم ترسیم کنند.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان این که مردم در انتخابات نسبت به آینده خود واکنش نشان دادند و با رای خود اعلام کردند آینده بی‌ثبات و مبهم نمی‌خواهند، گفت: دکتر روحانی در فضای ناجوانمردانه‌ای که ایجاد شده بود، توانست اعتماد بزرگی از ملت ایران دریافت کند و البته این مسئولیتی سنگین بر دوش ما گذاشته است.

جهانگیری افزود: دولت بحمدالله در اکثر اقدامات خود به خوبی کار کرده و مطمئنا خانواده‌های اعضای دولت در این توفیقات سهیم بوده و نقش بسزایی داشته‌اند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار