• با امضای تفاهم نامه مشترک

راه اندازی خانه های هلال و مدیریت بحران روستایی برای خدمت رسانی به روستاهای مازندران

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: دهیاران را مهم‌ترین زنجیره مدیریت بحران در روستاها هستند، مقوله مدیریت بحران باید پیشگیرانه باشد

به گزارش استناد نیوز، علی اصغر احمدی در جلسه امضای تفاهمنامه راه اندازی خانه های هلال در مازندران در سالن کنفرانس هلال احمر مازندران، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر از دستگاه‌های پیشتاز در فرآیند امداد و نجات است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تاکید کرد: امضای تفاهمنامه همکاری با جمعیت هلال احمر و راه اندازی خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی قدمی مثبت است که می‌تواند روند خدمت رسانی به ساکنان روستاها را تسریع و تسهیل کند.

وی افزود: همه دستگاه های اجرایی باید برای مدیریت و کاهش آسیب ها در روستاها همکاری و مساعدت کنند، اجرای این تفاهم نامه گام مهمی در این راستا است.

احمدی تصریح کرد: راه اندازی خانه‌های هلال به معنای شناخت تهدیدها و ارائه کاهش آسیب‌ ها بوده چرا که مقوله مدیریت بحران باید پیشگیرانه باشد و بازسازی و بهسازی در اولویت بعدی قرار دارد. هدف نهایی پدافند غیرعامل حفاظت از زیرساخت‌ها و پایداری مدیریت است.

وی دهیاران را مهم‌ترین حلقه زنجیره مدیریت بحران در روستاها دانست و گفت: کاهش خسارات ناشی از حوادث و بحران‌ها را منوط به شناخت ماهیت تهدیدها و ارزیابی خسارت‌ها بوده که در این امر دهیاران می توانند بسیار موثر باشند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار