• عربستان حامی تروریست است

افشاگری بی سابقه نخست وزیر سابق قطر پیرامون توطئه های عربستان علیه ایران

نخست‌وزیر پیشین قطر گفت: عربستان به منظور ضربه زدن به ایران از طرح و توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی حمایت کرد و ما در سیاست هایمان اشتباه داشتیم

به گزارش استناد نیوز به نقل از ایسنا ، حمد بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر پیشین قطر گفت: من اعتراف می‌کنم که در برخی مواضع اشتباه کردیم و در توطئه‌های عربی علیه ایران و یمن مشارکت داشتیم. عربستان به منظور ضربه زدن به ایران از طرح‌ها و توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی حمایت کرد و اموال زیادی در این راه خرج کرد و ما نیز در تجاوز غیر انسانی علیه یمن دست داشتیم و زمانی که پشیمان شدیم و خواستار توقف جنگی که چه از نظر سیاسی و چه از نظر میدانی شکست خورده بود، شدیم ما را دشمن خواندند و به دشمن آنان تبدیل شدیم.

 

وی در مورد تنش میان عربستان و قطر گفت: ما از سعودی‌ها انتظار این رفتار سیاسی غیر قابل قبول را نداشتیم و رهبران سیاسی سعودی ناپخته هستند.

وی همچنین در واکنش به تهدیدات محمد بن سلمان گفت: ما به ناپخته‌ها و نادان‌ها پاسخ نمی‌دهیم و جسارت این مرد جاهل و نادان باعث به وجود آمدن جنگ با یمن و خسارت‌های وارد شده به ائتلاف عربی و نیروهای سعودی شد. ما طعمه آسانی نیستیم و اگرچه قطر از نظر مساحت کوچک است اما در جایگاه جهانی بسیار قوی است.

 

حمد بن جاسم در پایان گفت: قطر از تروریست‌ها حمایت نمی‌کند و همچنان مخالف تروریسم است و سعودی‌ها اساس تفکر وهابی و پیشوایان فتنه هستند و بیشتر تروریست‌ها یا سعودی هستند و یا در مساجد سعودی‌ها درس خواندند.

در پی انتشار اخباری منسوب به تمیم بن حمد، امیر قطر در رسانه‌های عربی روابط میان قطر و برخی کشورهای عربی تیره شد و این کشورها روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار