• استاندار مازندران؛

رشد اشتغالزایی در مازندران با راه اندازی واحدهای تولیدی راکد در دستور کار است

از نظر اشتغالزایی رشد مناسبی در مازندران صورت گرفت و بیکاری از ۱۲.۲ درصد به ۱۱.۶ درصد کاهش یافت اما همچنان رشد بیشتری نیاز است

به گزارش استناد نیوز، ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای اداری بابل اظهار کرد: در مازندران حدود هزار و 100 واحد تولیدی در بسته رونق اقتصادی در نظر گرفته شد که شهرستان بابل رتبه نخست را در این استان به خود اختصاص داده است.

وی گفت: از نظر اشتغالزایی رشد مناسبی در مازندران صورت گرفت و بیکاری از ۱۲.۲ درصد به ۱۱.۶ درصد کاهش یافت اما همچنان تولید اشتغال با شتاب بیشتر در مازندران نیاز است. برای رسیدن به این رشد باید واحدهای تولیدی راکد و کم بهره را احیا نماییم.

فلاح جلودار با اشاره به معضل پسماند در بابل گفت: حدود ۲۰میلیارد تومان اسناد خزانه در شهرداری بابل ذخیره شده است که برای بحث پسماند و حل مشکلات آن 3 میلیارد تومان در نظر گرفته و به شهرداری واگذار شد و در بحث تفکیک زباله در بابل نیز نیازمند تدبیر شهرداری است.

وی ادامه داد: در بحث کشاورزی در چند سال گذشته فعالیت‌های مناسبی به ویژه در بخش برنج انجام گرفت که نتیجه آن مدیریت مناسب در تولید و فروش آن بوده است.

استاندار مازندران در خصوص کمک های دولتی به مازندران بویژه در بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: مازندران تنها استان شمالی بود که ۳۰ میلیارد تومان بلاعوض و ۲۰۰ میلیارد تومان با سود ۱۰درصد برای آن در نظر گرفته شده است. ۵۳ میلیارد تومان برای تامین آب شرب در سال ۹۶ در نظر گرفته شده است و در بحث تملک و دارایی نیز در سال ۹۶ شاهد رشد ۴.۵ درصدی بودیم.

فلاح در پایان از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان خواست در طرح کارورزی ثبت نام نمایند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار