• پاسخ به شایعات فضای مجازی

آیا بانک پارسیان هم به ورشکستگی رسیده است؟

انتشار شایعه ورشکستگی بانک پارسیان موجب نگرانی سپرده گذاران شده اما ورشکستگی این بانک صحت ندارد و حتی مجوز تاسیس 150 شعبه جدید توسط این بانک اخذ شده است.

به گزارش استناد نیوز به نقل از ایرنا؛ تعاونی ثامن الحجج که از موسسات غیرمجاز پولی بود، شهریور ماه 94 منحل شد و از بهمن همان سال امور تصفیه سپرده گذاران آن به بانک پارسیان واگذار شده است.

این بانک در 16 ماه گذشته توانسته است با نظارت بانک مرکزی و نهاد قضایی 90 درصد حساب های سپرده گذاران را که مربوط به حساب های زیر 3 میلیارد ریال است، تعیین تکلیف کند و رسیدگی به حساب های باقیمانده پس از شناسایی منابع بانک و نظر هیات تصفیه و نهادهای نظارتی امکان پذیر است.

با این حال در بحبوحه انتخابات که برخی سعی در القای شایعه ورشکستگی بانک ها داشتند، برخی رسانه ها و کانال ها در شبکه های اجتماعی، با بازنشر خبر تجمعاتی که سپرده گذاران ثامن الحجج اسفند 94 و اوایل سال 95 در مقابل شعب پارسیان داشتند، چنین وانمود کردند که بانک پارسیان ورشکسته شده و این سپرده گذاران بانک هستند که خواهان خارج کردن پول های خود از این بانک هستند.

همزمانی انتشار این تصاویر با موضوع مربوط به سپرده گذاران کاسپین و آرمان موجب شد تا برخی به باز نشر این مطالب در فضای مجازی دامن بزنند.

نکته قابل توجه اینکه رسانه های معاند در این مدت بیشترین بهره برداری سیاسی را از این موضوع داشته و بر طبل تبلیغات منفی خود عیله نظام جمهوری اسلامی کوبیده اند.

با این حال پیگیری خبرنگار ایرنا از بانک پارسیان گویای آن است که نه تنها موضوع ورشکستگی آن صحت ندارد، بلکه پارسیان مجوز ایجاد 150 شعبه جدید را در سراسر کشور اخذ کرده است که به تدریج در هفته های آینده افتتاح می شوند.

عباس کمرئی مدیر کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی پیشتر با ردشایعه ورشکستگی بانک ها گفته بود: اعلام این موضوع نادرست که به طور مستقیم با زندگی عموم مردم جامعه ارتباط دارد، باعث ایجاد نگرانی هایی میان مردم می شود که خسارت های ناشی از آن، جبران ناپذیر است.

وی افزود: متاسفانه این گونه اظهارنظرها توسط افرادی مطرح می شود که اطلاعات فنی دقیقی در این زمینه ندارند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار