• 25 تا 27 خرداد ماه

پیش بینی وضعیت آب و هوای کشور در سه روز آینده / افزایش ابر در شمال کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، آخرین وضعیت جوی کشور در سه روز آینده را تشریح کرد. براساس این پیش بینی آسمان شمال کشور با افزایش ابر همراه خواهد بود

احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و سینوپتیکی و داده‌های هواشناسی طی سه روز آینده برای بخش‌های شمالی استان‌های واقع در شمال غرب کشور و برخی نقاط سواحل دریای خزر و به تدریج شمال شرق کشور، افزایش ابر، رگبار و رعد و برق پراکنده همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در سه روز آینده نیز به تناوب برای جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده، گاهی رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود. همچنین در بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه(۲۵ و۲۶ خرداد ماه) وزش باد موقتی نسبتا شدیدی در تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان، سمنان، آذربایجان غربی و شرقی و خراسان رضوی همراه پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: پنجشنبه (۲۵ خردادماه)در اکثر نقاط کشور افزایش نسبی دما و در روزهای جمعه و شنبه (۲۶و ۲۷ خرداد) نیز به سبب نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور روی خواهد داد. همچنین دریای خزر امروز بعدازظهر و روز شنبه نیز مواج خواهد بود.

وظیفه در پایان گفت:برای تهران نیز در روز پنجشنبه(۲۵ خرداد) آسمانی صاف و گاهی وزش باد و در بعدازظهر نیز افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای ۳۹ و ۲۵ درجه سانتی گراد و در روز جمعه(۲۶ خرداد) آسمانی صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و گاهی افزایش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۶ و ۲۴ درجه سانتی‌گراد و در روز شنبه(۲۷ خرداد) نیز آسمانی صاف همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۶ و ۲۳ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار