• خیرالله خادمی؛

تکمیل قطعه دوم آزادراه تهران شمال 2 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور: ۲۱ کیلومتر این قطعه از نظر عملیات اجرایی و عمرانی از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار است.

به گزارش استناد نیوز به نقل از ایلنا، خیرالله خادمی در حاشیه بازدید اسحاق جهانگیری از آزادراه تهران-شمال اظهار کرد: در مجموع ۴ پیمانکار برای تکمیل این قطعه تعیین شده و ۲۱ کیلومتر این قطعه از نظر عملیات اجرایی و عمرانی از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه تونل ۶ هزار و ۴۰۰ متری البرز در این قطعه قرار گرفته، گفت: پیشرفت فیزیکی تونل‌شرقی به بیش از ۴۷ درصد رسیده و ساخت تونل غربی آن نیز بزودی آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی وجود تونل‌های طولانی و پل‌های بزرگ را از ویژگی‌های قطعه دوم آزادراه تهران - شمال عنوان کرد و افزود: در این قطعه در مجموع مسافت رفت و برگشت تونل ها ۳۲ کیلومتر است، ضمن اینکه با خروج پیمکاران چینی از این پروژه تکمیل قطعه اول به ۶ پیمانکار ایرانی واگذار شده است.

خادمی پیشرفت قطعه اول این آزادراه را بیش از ۸۵ درصد اعلام کرد و گفت: تاکنون ۱۸ هزار میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده است و برای تکمیل آن به ۷ هزار میلیارد ریال دیگر نیاز داریم.

وی با اشاره به هزینه ساخت قطعه دوم این آزادراه نیز گفت: قطعه دوم آزادراه تهران - شمال از قطعه یک تا تونل البرز ۱۶ کیلومتر است که به دو پیمانکار واگذار شده و انتظار داریم عملیات اجرایی حفر تونل البرز در این قطعه تا یک سال آینده به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل هزینه تکمیل قطعه دوم آزادراه تهران - شمال را ۲۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: عوارض عبور از این آزادراه به خصوص قطعه یک آن پس از بررسی های کارشناسی در زمان بهره برداری اعلام خواهد شد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار