• عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

ایران مدافع صلح و امنیت منطقه است / اقدام سپاه در راستای سیاست های دفاعی کشور بود

ایران اسلامی با اقتدار و امنیت پایدار مسیر رشد و توسعه را ادامه خواهد داد و اقدام اخیر غیورمردان سپاه، نمایشی از اقتدار کشور در سطح ملی، منطقه و جهان بود.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تاکید بر «توانمندی ها و ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران دراکثر زمینه ها» و با ابراز خرسندی از این «اقدام به موقع و مقتدرانه» گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از سوی دشمنان و بدخواهان مورد تهدید قرار داشته و جریانات تروریستی و افراطی -تکفیری نیز در همین جهت و برای به چالش کشیدن امنیت و اقتدار کشورمان برنامه ریزی و تلاش نمودند که به لطف خدای متعال ، در همه طراحی ها و نقشه های شوم خود در برابر این نظام مقدس شکست خورده‌اند.

 

وی با یادآوری «رشادت‌ها و ایثارگری‌های همه نیروهای نظامی و انتظامی برای تامین امنیت پایدار در ایران» و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم، افزود: ایران همواره در طی سال های گذشته در خاکریز و صف اول مبارزه با تروریسم قرار داشته و مخالف سیاست‌های یک بام و دو هوایی برخی کشورهای غربی بویژه امریکا و برخی کشورهای مرتجع منطقه بوده است و تروریسم را در هر کجای جهان که باشد محکوم می‌نماید.

وی به اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انهدام مواضع تروریست‌های داعش در منطقه دیرالزور هم اشاره و تاکید کرد: این اقدام دقیق و به موقع در راستای سیاست‌های دفاعی کشور در برابر تهدیدات و مقابله با تروریسم قرار دارد و همگان باید بدانند که به تعبیر مقام معظم رهبری ، زمان بزن در روی تمام شده است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به تحلیل این اقدام غیور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سه سطح ملی ،منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت و تاکید کرد: در سطح ملی می‌توان غرور و افتخار را از این اقدام به خوبی مشاهده کرد و این‌که اقتدار نظام در این حد فاخر باشد که در بزنگاههای خطر و تهدید ، واکنش سریع ، مقتدرانه و درس‌آموز برای دشمنان داشته باشد، برای تمام ایرانیان از هر مسلک و مرامی که باشند، موجب تفاخر و عزت است.

وی تاکید کرد: در این موضوع ما شاهد اتفاق نظر و وحدت ملی هستیم . ملت بزرگ ایران ، توان در خور تحسین دیپلماسی و قدرت کم نظیر نظامی خود را به مثابه دو روی یک سکه پنداشته و قدرت ملی خود را تشکیل یافته از همین رفتار متوازن می‌دانند.

وی به اهمیت این اقدام در سطح بین‌المللی هم پرداخت و افزود: در سطح بین‌المللی نیز دنیا شاهد این اقتدار و توان در مبارزه با تروریسم و جریانات افراطی بوده و امکان مقایسه بین رفتار اصولی ایران با سایر کشورهایی در منطقه که با خوش رقصی در برابر استکبار ، دچار یک تضاد عمیق در رفتار و آشفتگی در سیاست‌های منطقه‌ای هستند، برای‌شان فراهم آمده است.

 

ناطق نوری به تحلیل منطقه‌ای این مهم نیز پرداخت و تاکید کرد: در بعد منطقه‌ای نیز کشورهای منطقه بار دیگر رفتار ایران را منطبق بر دکترین نظامی‌اش مشاهده کردند وبه خوبی دریافتند که این واکنش بر اساس سیاست و قدرت دفاعی ایران شکل گرفته است و به وضوح دیدند که ایران از قدرت نظامی‌اش تنها در جهت حفظ امنیت پایدار خود و کشورهای منطقه بهره برداری می کند و با تجاوزگران به امنیت و اقتدار خود به مبارزه خواهد پرداخت و ایران همواره مدافع صلح در منطقه بوده و با احترام و پایبندی بر امنیت منطقه، سیاست خارجی مستحکم و اصولی خود را تعریف کرده است.

 

وی در پایان یادآور شد: در منطقه‌ای که درگیر نقشه‌های شوم و تجزیه‌طلبانه برخی کشور های غربی به ویژه آمریکا با همراهی برخی کشور های مرتجع منطقه است، شاهد هستیم که ایران عزیز در اوج اقتدار و امنیت، به دنبال دستیابی به اهداف و برنامه‌های رشد و توسعه خود با پشتیبانی ملت شریف، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و تلاش و همت مسئولان دلسوز در همه بخش‌هاست، هرچند عملیات تروریستی تهران نشان داد که نباید لحظه‌ای غفلت نمود و همه نهادها باید دقت، حساسیت و هوشیاری خود را در مقابله با هرگونه تحرک بدخواهان این ملت بزرگ، بکار گیرند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار