• در سخنرانی روز قدس؛

سید حسن نصرالله: مواجهه با جنگجویان ایرانی و عراقی در صورت حمله اسرائیل به لبنان و سوریه

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به شدت اسرائیل را تهدید کرد که در صورت اقدام نظامی در لبنان و سوریه با جنگجویانی از ایران و عراق و... مواجه خواهد شد.

به گزارش استناد نیوز به نقل از رویترز دبیر کل حزب الله لبنان که مناسبت روز قدس سخنرانی می کرد با اشاره به اینکه حمله احتمالی اسراییل به حزب الله و یا سوریه در این مناطق محدود نخواهد شد تاکید کرد در صورت حمله اسراییل هزاران جنگجو از سرتاسر جهان اسلام از ایران و عراق و یمن گرفته تا افغانستان و پاکستان در کنار حزب الله با اسراییل خواهند جنگید.

 

نصرالله گفت:" دشمن اسراییلی باید بداند اگر حمله ای علیه لبنان یا سوریه داشته باشد این جنگ تنها بین لبنان - اسراییل و یا سوریه - اسراییل نخواهد بود... این به آن معنا نیست که دولت هایی در حمایت از حزب الله یا سوریه وارد میدان خواهند شد بلکه هزاران و یا شاید صدها هزار جنگجو از سرتاسر جهان عرب و اسلام وارد جبهه جنگ با اسراییل خواهند شد."

 

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد هر گونه حمله اسراییل به حزب الله لبنان و یا دولت حماس در غزه برای رژیم تل آویو بسیار پرهزینه خواهد بود و احتمال پیروزی اسراییل در این جنگ نخواهد بود.

 

گفتنی است آخرین جنگ بین اسراییل و حزب الله در تابستان سال 2006 صورت گرفت که در طی این جنگ 33 روزه نیروهای اسراییل متحمل شکست نظامی سختی شدند. در این جنگ با وجودی که بیش از 1200 شهروند غیر نظامی لبنانی در اثر حملات اسراییل کشته شدند اما تلفات نیروهای نظامی اسراییل نیز بسیار بالا بود و بیش از 160 نظامی اسراییل کشته شدند.

دبیر کل حزب الله لبنان در ماه های گذشته بارها نسبت به حمله احتمالی اسراییل به حزب الله لبنان هشدار داده و تاکید کرده در صورت حمله ، رژیم تل آویو متحمل هزینه های سنگینی خواهد شد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار